Kredi Almanın Yolu

Ziraat Mobil Şifre Yenileme

03.02.2021
38
Ziraat Mobil Şifre Yenileme

Eğer ziraat mobil şifremi unuttum diyorsanız, daha öncesinde kullanmakta olduğunuz internet şifrenizi unuttuysanız bu adımları takip ederek tekrardan yeni şifre alabilmektesiniz. Bankanın kurumsal müşterisi iseniz 444 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayıp yeni birşifre talebinde bulunabiliyorsunuz.  Eğer ki bireysel müşteriyseniz, yine yukarıdaki yazmakta olan adımlar ile tekrardan internet sitesi üzerinden şifre talebinde bulunabilmektesiniz. Krediyolu.com sitesi olarak sizlere kısa yoldan ziraat mobilinize şifre alma yöntemini açıklıyoruz.

Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Şifresi Yenileme

 Ziraat Bankası internet şubesinde yeni şifre alma aşamasında siteye girip şifremi unuttum bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Açılacak sayfada yine sizden istenilen kişisel bilgileri doğru yazdıktan sonra giriş butonuna tıklamanız gerekmektedir. Verdiğiniz bilgilerin teyit edilmesi amacı ile bankada kayıtlı cep telefon numaranıza bir SMS onay mesajı gönderilmektedir. Gelecek olan şifreyi ise internet sitesindeki ilgili bölüme girdikten sonra yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Eğer cep telefon numaranız eşleşmiyorsa telefon numaranızı güncellemek için müşteri hizmetleri ile görüşmelisiniz. Şimdi sizlerle Ziraat Bankası internet şifresi değiştirme adımlarını inceleyelim:

*İlk olarak Ziraat Bankası İnternet Bankacılığına bireysel.ziraatbank.com.tr giriş yapınız

*Karşınıza çıkan ekranda “Şifremi Unuttum” butonuna tıklayınız

*Sonrasında T.C. kimlik numaranız, bankada kayıtlı telefon numaranız ve diğer istenilen bilgileri doldurunuz

*Diğer adımda cep telefonunuza gelecek olan SMS ile şifre ile bu şifreyi ilgili alana girdikten sonra internet bankacılığı için yeni şifrenizi oluşturabilmektesiniz.

Ziraat Bankası’ndan şifre almak ya da yeni bir şifre oluşturmak isteyenler kullanıcılar en yakın Ziraat Bankası şubesine gidilmesi ve gerekli görüşmeler sonucunda yeni şifre alınabilmektedir. Şubelerden yapmış olacağınız şifre talebinizde verilen kişisel bilgileriniz kullanılarak internet bankacılığına giriş yapabilmekte ve şifrenizi giriş yaptıktan sonra değiştirebilmektesiniz. Şubeden yaptığınız başvurularda ayrıca en az bir adet vadesiz TL hesabınızın bulunması gerekmektedir..

Bloke Kaldırma İşlemi

Ziraat Bankası kullanıcıları tarafından şifrem bloke oldu tarzında gelen şikayetlere yanıt olarak bir açıklama yaparak yapılması gereken adımları kullanıcılarıyla paylaştı. Bu açıklamaya göre; kredi kartları bloke olduğunda ilk öncelikle çağrı merkezi aranmalıdır. Ziraat Bankası çağrı merkezinin numarası 0 850 258 00 00’dir.Bu numaralı Ziraat Bankası çağrı merkezi aranıldıktan sonra kredi kartı müşteri temsilcisine bağlanılmalı ve de sadece kart sahibinin yanıtlayabileceği çeşitli soruları yanıtladıktan sonra kartının blokesinin kaldırılması işlemine onay vermesi gerekmektedir.

Bloke kaldırmanın başka bir yolu daha bulunmaktadır. Bu yol hakkında bilgi vermek gerekirse; karta yeni bir şifre belirlemektir, bunu yapmak için ise yapılması gereken şey aynı şekilde çağrı merkezi arandıktan sonra şifre işlemleri altında yer almakta olan kredi kartı şifresi belirleme menüsüne giriş yapılması ve çeşitli bilgileri doğruladıktan sonra yeni şifre ile kullanıma devam edilmesidir.

Bir kullanıcı olarak yukarda verilen iki yöntemden hangisi sizin için daha tercih edilebilir bir yöntemse bunu kullanmanız mümkündür.

Ziraat Bankası müşterileri internet sayesinde bağlandıkları dijital bankacılık sayesinde yapmak istedikleri bireysel hizmetlerin hepsini buradan anında alabiliyor. Ancak teknik hatalar ve diğer hususlar nedeniyle unutulan ziraat mobil şifre alımı için kolay yöntemler belirlenmiş.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.