Kredi Almanın Yolu

Ziraat Mobil İnternet Bankacılığı Açılmıyor. Ne Yapmalıyım?

16.12.2019
1.319
Ziraat Mobil İnternet Bankacılığı Açılmıyor. Ne Yapmalıyım?

En büyük banka şubesi ve bankamatik ağına sahip Ziraat Bankası devletin finans kuruluşları açısından en büyük eli konumunda. Bu nedenle önemi büyük. Zira en uç ilçede bile bir banka şubesine ulaşabilme imkanlarına sahipsiniz. Bunun yanında internetin olduğu her yerde Ziraat Bankası sizin bankacılık faaliyetlerini sürdürmenize neden olan büyük bir hizmet. Bu anlamda dijital yollardan ulaşma imkanlarına sahip olduğunuz Ziraat Mobil Uygulama Açılmıyor diye bir sorunuz olabilir. Bunun elbette teknik olarak bir açıklaması mevcut.

Ziraat Mobil Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Ziraat Mobil Uygulama açılmıyor ise yapmanız gerekenler sırasıyla şu şekilde;

  • İnternetinizin bağlı olup olmadığını kontrol edin
  • Telefonunuzu kapatıp açın.
  • Bu yönergeler internet bankacılığının çalışmasını düzeltmemişse Ziraat Mobil uygulamayı telefondan kaldın ve tekrar kurun. Bazen uygulama yenilenmesine rağmen güncel uygulama yüklenmesi istenebiliyor. Uygulamanızın güncel olup olmadığına da bakın.
  • Tüm bu yönergelere rağmen hala çalışmıyorsa bankanın teknik bir sorunu olabilir. Bunun için bankanızın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bu anlamda Ziraat Müşteri Hizmetlerine direk bağlanma yazımızı okuyabilirsiniz.

Genel olarak bankanın mobil şubesine ulaşmada sorun olmayacaktır. Zira bazı zamanlarda banka teknik bakıma alabiliyor. Bu gibi durumlarda kimsenin bu hizmeti almak istemediği tarih ve saat aralığı seçiliyor. Bu durumda bankanın müşterisine SMS yoluyla yada maille bildiriliyor. Yani durduk yere uygulamaya girememe söz konusu olmayacaktır.

Ziraat Mobil Uygulama

Ziraat Bankasının talep eden müşterilere açtığı ve sunduğu Ziraat Mobil Uygulama internet üzerinden ve akıllı telefonlara yüklenen uygulamalar sayesinde işlem gören bir hizmet. Bu hizmet zaman zaman teknik açıdan sorunlarla karşılaşıyor ve açılmayabiliyor. Kişi sahibi olduğu Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı sayesinde fatura ödemelerini, para aktarımını, borç ödemeleri, vergi ödemeleri başta olmak üzere yatırım hesapları, döviz hesabı açma, alma ve satım işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Bu hizmetin alınması için Ziraat Mobil Uygulamayı İos ve Android işlemcili akıllı telefona indirmeniz gerekiyor.

Uygulamayı İndirdiğiniz Mağaza Önemli

Uygulamayı resmi mağazalardan yapmak önemli. Çünkü bankacılık işlemlerini yapabilmeniz için güvenli girişler yapılması gerekir. Uygulamayı indirdikten sonra ilk girişte belli girişlerin yapılması gerekiyor. TC numara yada hesap numaranızın yanında şifre girişi yapmanız ve arkasından sistemde kayıtlı telefon numaranıza yine sistemde kayıtlı GSM operatörüne gelen altı haneli tek kullanımlık şifrenin girişi ile uygulamaya girilir. Bir sonraki uygulamaya girişte altı haneli bir şifre istemeyebilir. Fakat telefon değişimi, format atılması gibi hususlar bu şifrenin yenilenmesini gerektirir.

Bağlandığınız Akıllı Telefondaki Sorunlar

Ziraat Mobile akıllı cihazlar ile erişim sağlanmaktadır. Bu nedenle bu cihazlarda oluşan donma, internet kesintilerinin oluşması, cihazın Ram’inin dolması gibi nedenlerle ulaşım sağlanamayabilir. Bu nedenle yapmanız gereken hususların başında telefonunuzu kapatıp açmak olacaktır. Burada boşalan ram sayesinde telefonunuz hızlanır ve donma yapmadan işlem yapmanıza olanak verir. Bunun yanında en önemlisi de telefonun internete bağlı olup olmadığıdır. Telefon direk GSM firmasından internet alıyor olabilir. Yada bir wifi şifresi ile giriş yapmış olabilirsiniz. Bu durumda wifi olarak cihaza bağlanmanız internetin olduğu anlamına gelmez. Burada wifi cihazının da internete bağlı olması gerekir. Aksi takdirde zaten ziraat mobil uygulama giriş yapmaz.

Ziraat Bankası şubeleri nezdinde olan hesaplarınızı yönetmenin en kolay ve hızlı yolu olan Ziraat Mobil Uygulama kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlamış durumda. Hesap açılışı ve kapanışından yeni anında kredi almanın yolu ziraat dijital krediler ile yapılabilenler arasında. Uygulama kişilere GPS sayesinde en yakın bankamatik adresini de haritalar üzerinden verebiliyor. Elbette en yakın şubede gösterilenler arasında.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.