Kredi Almanın Yolu

Ziraat Hesap No (iban) Nasıl Bulunur?

04.12.2019
1.386
Ziraat Hesap No (iban) Nasıl Bulunur?

Bankacılık hizmetleri numaralara bağlı olarak indekslenmek zorunda. Bu anlamda her kişiye ayrı bir hesap numarası verilirken bu hesaba bağlı olarak hesap cüzdanı, bankamatik kartı gibi kullanıcı ara yüzleri de veriliyor. Ziraat Bankası Bankkart Combo sahibi bir kişi ihtiyaç duyduğu zaman ziraat hesap no nerede olduğuna bakıyor ki bir çok kişi bunu bulamıyor. Nitekim verilen kartların üzerinde farklı numaralar olabiliyor.

Ziraat Hesap No Öğrenme

Bankalarda hesap numaralarının önünde şube kodu sonrasında müşteri numarası ve sonra da ek numara bulunur. Ziraat Bankası ek numaraları 5001, 5002 ile biter. Bu numara hesap sayısı arttıkça ilerler. Kişi isterse ziraat hesap numarası nı combo kartın üzerinden çıkarabilir. Genel itibar ile kartların üzerinde hesap numarası yazarken bir çoğunda da iban numarası yazmaktadır. İban yazdığı için kişilerde bu numara üzerinde hangisinin hesap numarası olduğunu bilemez.

Bankkart Combo Üzerinde Hesap Numarası

Ziraat Hesap no bankkart combonun sol alt bölümünde kalın harflerle belirtilmiştir. Burada genelde hesap no yazısı yazar ve devamında 16 rakam görünür. Bu rakamlar sadece iban numaralarıdır. İlk iki harf ülke kodunu gösterir. Son dört rakam ek numarasıdır. Ondan önceki 8 rakam ise ziraat hesap no ile kayıtlara geçer. Sizlere örnek verecek olursak TR 0000 0000 4444 12312331 5001 gibi. Burada kırmızı yazılı olanlar hesap numarası, mavi yazılı olanlar ise ek hesap numarasıdır. Yeşil yazılı olan da banka şube kodu numarasıdır.

Ziraat SMS Servisi ile Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası müşterilerine SMS servisi ile anında öğrenme kolaylığı veriyor. Burada hesabınızla ilgili bilgileri de bir mesaj göndererek öğrenebiliyorsunuz. Bu anlamda göndereceğiniz mesaj ise şu şekilde; HESAPBBILGI KARTIN SON ALTI HANESİ yazın ve 4747 ye mesaj gönderin. Buradan sizlere hesap numaranız ile ilgili bilgiler mesaj yoluyla gönderilecektir.

Ziraat İban Öğrenme Servisi

İban numaranızı da hesap numarası gibi mesajla öğrenebiliyorsunuz. Burada göndermeniz gereken mesaj ise IBANBILGI yazın ve KARTINIZIN SON ALTI HANESİNİ yazın. Daha sonra 4747 ye mesaj gönderin. İban numaranız yine size mesaj yoluyla gönderiliyor.

ATM’den Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Bankkart Combonuz bulunuyorsa ve şifrenizi de biliyorsanız bir Ziraat Bankası bankamatiğinden giriş yaparak hesabınıza ait iban ya da ziraat hesap no öğrenme işlemi de yapabilirsiniz.

İnternet Sitesinden Ziraat Hesap No Öğrenme

Ziraat bankası internet sitesi üzerinden hesap numaranızı öğrenemiyorsunuz. Fakat hesap numaranızı biliyorsanız buradan iban sorgulama yaparak ibana çevirebilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden İban

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri kişilerin her türlü sorununa çözüm bulmaya çalışıyor. Burada ziraat hesap numarası yada iban numaranızı öğrenmek istiyorsanız aramanız gereken numara 0 850 220 00 00 veya 444 00 00. Bu numaraları aradıktan sonra sesli yanıt sisteminden de bilgi alabiliyorsunuz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.