Kredi Almanın Yolu

Ziraat Combo Kredi Kartını İptal Ettirme (Kapattırma)

Ziraat Combo Kredi Kartını İptal Ettirme (Kapattırma)

Ziraat Bankası markası olan Bankkart Combo Kredi Kartının iptali için yapmanız gereken husus bankanın müşteri hizmetleri ve telefon bankacılığını aramak ve kredi kartınızın iptalini talep etmek olacaktır. Banka şubeleri üzerinden aldığınız kredi kartınızı bu mecralardan iptal ettirmeniz söz konusu değil. Bu nedenle sahibi olduğunuz Combo kart iptali için atacağınız adım telefonla olacaktır.

Combo Kart İptale Ettirme

Ziraat Bankası telefon bankacılığı ve müşteri hizmetleri telefon numarası 444 00 00 ile 0 850 220 00 00. Bu numaraları aradıktan sonra sahibi olduğunuz kartınızı kapattırmak için canlı müşteri hizmetleri desteği almak zorundasınız. Bu anlamda Ziraat Müşteri Hizmetlerine direk bağlanma sizin için önemli. Burada mevcut kartınızın kayıp yada çalıntı olması halinde yetkililere çok daha hızlı bağlanıyorsunuz. Mevcut kartınızla şüpheli alışveriş yapılması hali de dahil olmak üzere bunun için bankanın numarasını aradıktan sonra direk 0 numarayı tuşlamanız halinde burada kart ile ilgili kayıp çalıntı şüpheli işlem bilgisi ile kartınızı kapattırabiliyorsunuz. Fakat kayıp değilse ve siz bu kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız banka şubesinden başvuru yapabildiğiniz kart iptali için müşteri hizmetleri aranmak zorunda.

Dilekçe Zorunluluğu Bulunmuyor

Ziraat Bankası Bankkart Combo kartının kapatılması için banka şubesine, genel müdürlüğüne yada başka bir yere dilekçe yazmak zorunda değilsiniz. Bu işlem için banka yetkilisine yani müşteri hizmetlerine canlı olarak kapatılması, iptal edilmesi talebinde bulunabilirsiniz. Burada talepler ile konuşmaların hepsi kayda alınmaktadır. Bunun için karşı anlamda sizi mağdur edilecek bir husus oluşmayacaktır. Bu nedenle dilekçe gibi yazılı prosedürlere de gerek kalmayacaktır.

Kişiler Neden Combo Kartını İptal Ettirmek İster?

Sahibi oldukları kredi kartının iptali için kişilerin özel nedenleri olabilir. Fazla kartı olabilir, ihtiyacı kalmayabilir. Bazı kesimlerde ödedikleri aidatlar için bu kartlarını iptal ettirmek istiyor. Bu anlamda BBDK kararları gereği bankalar kişilere talepleri doğrultusunda aidatsız kredi kartı hizmeti  vermek zorundadır. Bu zorunluluk devlet bankası Ziraat içinde geçerlidir. Bu nedenle bankanızdan kartınızı iptal ettirmek yerine üyelik ücreti kesintisi yapılmayan bir kart talebinde de bulunabilirsiniz.

Kart İptalinde Kredi Kartı Borçları

Kart iptali talebi sonrası kartınızda olan mevcut borçlar nedeniyle kartınız iptal edilmeyebilir. Ancak kartınızda taksitli ödemeler bulunuyorsa burada iptal gerçekleşir ve ekstrenin her ay düzenli olarak borç bitene kadar gelmesi normaldir. Fakat nakit yapılan harcamalar söz konusu ise banka kart iptalinin sağlanması için bu borçların ödenmesi ni de isteyebilir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.