Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankasından Satılık Gayrimenkuller

Ziraat Bankasından Satılık Gayrimenkuller

Ziraat Bankası konut kredisi gibi gayrimenkul alımlarında bankacılık ürünleri kullanan kişiler zaman içerisinde bu kredi borçlarını ödeyemez hale geliyor. Bu durumda banka ipotek koymuş olduğu bu gayrimenkulleri satarak mevcut borcun ödenmesini sağlıyor. Burada önemli olan husus piyasa fiyatlarının altında satılıyor olması. Bu nedenle bir çok kişi bu satış ilanlarını takip ederken bir çok kişi varlığından bile haberdar değil. Ziraat Bankasından satılık gayrimenkuller alım yapacaksanız alternatifler arasına alabilirsiniz.

Bankadan Satılık Taşınmazlar

Bankadan satılık gayrimenkuller  Ziraat bankası resmi internet sitesinden ilan ediliyor. Buradan evler ve diğer satış ilanındaki konutlar bakabiliyorsunuz. Burada gayrimenkulün il ve ilçesi, mahallesi, durumu, muhammen bedeli, geçici teminat tutarı, ada ve parsel gibi bilgilerin yanında o özellikleri ve kat sayısı gibi bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca satışa konu gayrimenkul ile ilgilenen personel isimleri ve telefon numaraları da burada mevcut. Bu kişileri arayarak da bilgi alabilmeniz mümkün.

Okunmalı : Garanti BBVA Satılık Gayrimenkuller

Bankadan Satılık Gayrimenkul Listesi

Ziraat Bankası Satılık Gayrimenkuller ihale yöntemi ile satılıyor. E-İhale sayfasına gittikten sonra buradan fiyat , ev tipi, kategori ve iller bazında filtreleme yapmanız mümkün. Burada 3 bin liraya da arazi bulabilirsiniz 3 milyon liraya da. Satılık gayrimenkulün durumuna göre değişiklik gösteriyor. İlan sayfasındaki bilgiler kesin bilgiler olmayabiliyor. Bu nedenle bilgi amaçlı olarak verilen bilgilerin incelemesi gerekiyor. Yani internetteki bilgiler ile gerçek olmayan bilgiler olması halinde her türlü kabul etmiş sayılıyorsunuz.

Nasıl Başvurulur?

Bin Ziraat Bankası şubesine başvuru yaparak söz konusu taşınmazın muhammen bedelinin % 6 sı oranında ir teminat yatırılması ve buradaki bir sözleşme doldurulması gerekiyor. Bu sözleşme sonrası banka sistemde size kullanıcı adı ve şifre veriyor. Bu kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yapıyorsunuz.

Başvuruda Neler İsteniyor?

Söz konusu Ziraat Bankasından Satılık gayrimenkul için yatırdığınız teminata ait dekont, Nüfus Cüzdanı, tüzel kişilikler için ise Ticaret Sicil Tasdiknamesi, Şirketin yetkilisi olduğuna dair belge, İmza sirküleri, isteniyor. Bu istenilenler de noter tasdikli olması gerekenler arasında.

Kişi almış olduğu kullanıcı adı ile giriş yaptıktan sonra burada ilgili taşınmaza teklif veriyor. İlk teklif ile ihale süresi başlıyor. İhalenin bitmesine yakın bir teklif gelirse ihale 30 dakika daha uzuyor. Burada en yüksek rakamı veren kişi evin sahibi oluyor. Teminat tutarından geriye kalan kısmı yatırarak taşınmazı satın almış oluyor. İhaleye girmenize rağmen kazanamazsanız banka yatırmış olduğunuz teminatı da site iade ediyor.

Okunmalı : Denizbank’tan Satılık Gayrimenkuller

Ziraat Bankasından Satılık Gayrimenkullerin Avantajları

Taşınmazın alımında harçları banka kendi üstüne düşeni yatırırken kişi de kendi üzerine düşeni yatırmak zorunda. İhaleyi kazanmasına rağmen taşınmazı almayan kişilerin ise yatırmış olduğu teminat tutarları bankaya gelir olarak irad edildiğinden iadesi söz konusu değil. Ayrıca isterseniz bu taşınmazların alımında bankadan ayrıca kredi kullanımı yapabilirsiniz.

Ziraat Bankasından satılık gayrimenkullerin  alımında bir diğer avantajınız ise ekspertiz ücreti ve kredi almanız halinde kredi tahsis ücreti ödemiyor olmanız. Zira bu hususlarda ücretlerde önemli tutarlara neden olabiliyor. Bankadan Satılık Gayrimenkuller ile ilgili sık sorular ve cevaplara aşağıdaki listedenulaşabilirsiniz.

ziraat-bankasi-satılık-gayrimenkul-sik-sorulanlar


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.