Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankasından Satılık 2. El Araçlar

03.03.2020
1.686
Ziraat Bankasından Satılık 2. El Araçlar

Araç alımları için yüksek bedeller ödemek istemeyen vatandaşlar çareyi hacizli, icralık araç satışlarında arıyor. Nedeni ise yüksek model olmasına karşın daha düşük bedeller ödeniyor olması. Bu manada verilen taşıt kredilerine istinaden ödemesi yapılamayan araçların bankalar tarafından satışa konu ediliyor olması vatandaşı bankadan satılık araçlara yönlendirmiş durum. Ülke çapında en büyük banka şubesi ağına sahip olması nedeniyle daha çok tüketiciye ulaşan Ziraat Bankası da vermiş olduğu taşıt kredilerine istinaden önemli ölçüde geri ödemesi yapılmayanlar ile karşılaşıyor. Bu nedenle de verdiği paraların iadesini alabilmek adına araçları satışa sunuyor. Zaman zaman yenilenen listeler ile Ziraat Bankasından Satılık ikinci el araçlar hakkında merak edeceğiniz her husus için sizlere yanıtlar vermek istedik.

Ziraat Bankasından Satılık  Araçlar

Devlet Bankası rolüyle elinde bulunan ikinci el araçların satışları internet üzerinden yapılırken burada ihale söz konusu. İhale için atılması gereken adımlar bulunuyor. Bu şartları taşıyan herkes ihaleye dijital yönden başvuruyor ve teklif veriyor. Bu anlamda; Ziraat Bankasından satılık 2. El araçlar ile nasıl alınır sizlere açıklayalım.

  • İlk önce bankanın sitesinden araçları inceliyoruz. Burada araçların teknik ve fiziki bilgileri, fotoğrafları ve ekspertiz raporları mevcut. Buradan araçların fiyatları, muhammen bedeli ve diğer hususlar bulunuyor. Almak istediğiniz bir araç olduğu zaman ise bu aracı seçtikten sonra banka şubesine gidiyorsunuz.
  • Banka şubesinde gittikten sonra ikinci el araç alımı için müracaatınızı yapıyorsunuz. Buradan size bir sözleşme imzalatılıyor. Buradaki şartları incelemek mantıklı olabilir. Nitekim imza sonrası aracı muhammen bedeli üzerinden hesaplanan teminat tutarını yatırmanız gerekiyor. Bu teminat ihale sonrası ihaleyi alamamanız halinde size iade edilirken, ihaleyi almanıza rağmen aracı satın almazsanız bankaya gelir olarak kayıt altına alınıyor.
  • Araç için sözleşme sonrası size TC kimlik numarası ve şifreniz ile sisteme giriş şifreniz SMS ve mail yoluyla bildiriliyor. Buradan sisteme giriş yaptıktan sonra ihalesine katılmak istediğiniz araca fiyat teklifinde bulunuyorsunuz. Daha sonra ihale süreci başlamış oluyor. Sürecin bitmesine yarım saat kala yeni bir teklif gelirse ihale yarım saat daha uzuyor. Teklif gelmezse araç sizin oluyor.
  • Bu aşamadan sonra aracın satış işlemlerini yapabilmeniz için öncelikli olarak aracın bedelini bankaya ödemeniz gerekiyor. Bu ödeme sonrası satış işlemleri yapılmış oluyor.

Bankadan Satılık Araçlarda Kredi Alınır mı?

Bankadan ihale ile ikinci el araç alımı yapmanız halinde banka ile görüşerek kredi ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Burada taşıt kredisi yada tüketici kredisi imkanlarınız mevcut. Ancak kredi alımına engel bir durumunuz olmaması gerekir. Yani banka ile aranızda olan bir husus. Bu nedenle başvuru ile aracın bedelini krediler ile karşılamanız da mümkün.

Bankadan satılık ikinci el araç alımı aracın eski sahibinin taşıt kredisi borcunu ödeyememesi nedeniyle tekrar satışa konu edilmesinden kaynaklanmaktadır. Ziraat Bankasından satılık araçlar gibi diğer bankalarda da aynı durum söz konusudur. Bu sayede istediğiniz aracı düşük tutarlara alma imkanlarınız doğmaktadır.

Ziraatten Satılık Araçlarda Diğer Durumlar

Bankadan satış işleminde ödemenin yapılması ile size verilen dekont fatura yerine geçmektedir. Burada bankalan KDV den muaf oldukları için fatura kesilmesi söz konusu değil. Ancak ticari firmalarda buradan araç alımı yapma hakkına sahip. Burada ki dekontla ise fatura işlemlerini görmüş olurlar.

Ziraat Bankası araç satış platformu ile tüm bilgilere ulaşmak mümkün. Aracı fiziki olarak incelemek isterseniz adresinde giderek görmenizde söz konusu. Bunun için tabi araçlardan anlamak gerekebilir. Ayrıca aracın alımında doğabilecek diğer çekici, tamirci ve ruhsat kayıpları ile ilgili masraflarda alıcılara ait oluyor.

Wolksvagen Passat

Bir çok kişinin hayalini süsleyen Passat bankadan satılık olarak ihale sürecinde. Güncel olarak ikinci el araç fiyatlarının ciddi anlamda yükselmesine rağmen buradaki tutar 105 bin lira. 2012 model araç dizel otomatik. 156 bin km.de. Araç Ankarada ve comfortline paketi.

Volvo S80

Dizel otomatik olan araç 2012 model. 330 bin km de. Araç sedan olup Geartronc modeli. 95 bin lira muhammen bedel belirlenmiş durumda. 5 bin 700 lira teminat tutarı yatırmanız gerekiyor.

Volkswagen Tiguan

1,4 motora sahip araç TSI ve Chrome ED. Model. 2014 model arac henüz 48 bin kmde. Araç beyaz ve manuel vites.

Fiat Ducato Hafif Ticari Araç

Ticari araç satışları da Ziraat Bankasından yapılabiliyor. Burada fiat ducato van L2hg 2,3 multijet modeli olan araç 2010 model. Dizel ve manuel vites Beyaz aracın muhammen bedeli ise 25 bin lira.

Zaman zaman araç çeşitleri artıyor olsa da, burada kamyon, traktör gibi bir çok aracı bulabilmeniz mümkün. Listeler güncellendiği için sürekli takip edilmesi gerekebilir. Buna rağmen Ziraat Bankasından Satılık Araçlar fiyatları için daima cazip durumda. Bankanın araçlarını incelemek için buradan gidebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.