Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

09.04.2021
7.167
Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Bir devlet bankası olan Ziraat tarımsal üretim yapan çiftçilere her türlü maddi desteği hibe, düşük faizli ve faizsiz olarak sunabiliyor. Bu anlamda ihtiyacı olanlara da Ziraat Bankası Traktör Kredisi tam istedikleri tarzdan bir borçlanma olabilir. Burada alım koşulları ve ödemeler siz uyuyorsa alternatif olarak ihtiyacınızı karşılayacak olan finans desteğini Ziraat Bankası şubelerinden karşılayabilirsiniz.

Traktör Kredisi Ziraat Bankası’nda

Zaman zaman hibe çalışmaları bulunuyor olsa da uzun süredir bu tür bir çalışma mevcut değil. Fakat çiftçinin olmazsa olmazı traktör alımı için finans desteği kriterlerin taşınıyor olması halinde alınabilen bir kredi türü. Çitfçinin tarımsal üretim, hayvansal üretim, bitkisel ve su ürünleri üretiminde ihtiyacı olan tüm alet ve makinelerin alımında Ziraat Ekipman desteği ön sıralarda bulunuyor. Bu ekipmanların arasına traktör de girdiği için bunun gibi mekanizasyon alımlarında bu kredi türü alınabiliyor.

Ziraat Bankası Sıfır ve 2. El Traktör Kredisi

İkinci el ve kullanılmamış bir alım için Ziraat Bankası Traktör Kredisi alabilmeniz için Tarım ve Orman Bakanlığınca yayımlanan 2000-37 sayılı tebliğ gereği Zirai Kredilendirme belgesi şartı aranıyor. Bununla birlikte traktör satışı yapan firmalar ile Ziraat Bankasının yaptığı anlaşma gereği de sıfır faizli traktör kredisi kullanımı söz konusu da olabiliyor. Elbette bunun için Bakanlar Kurulu kararı olması, bu kurulda çıkan kriterlere uyuyor olmanız halinde sıfır faizli ve sübvansiyonlu kredi uygulamalarından faydalanabiliyorsunuz.

Okunmalı : Senetle Traktör Satan Yerler

Küçük Ekipman Kredisi

Az öncede belirttiğimiz gibi 2000-37 sayılı tebliğ ile Zirai Kredilendirme Belgesi olan kişiler yeni ve kullanılmış ekipman alımında da Ziraat Bankası finans desteğini alabiliyor. Burada küçük ekipman kredisi mevcut değeri 25 bin liranın altındaki traktör ve diğer mekanizasyon araçları için geçerli. Burada bu limit ile KDV dahil satış bedelinin tamamını çiftçiler kredi olarak alabiliyor.

Traktör Kredisi gerçek ve tüzel kişiliklere sunulan bir finans desteği. Burada sağlanan kredinin ödemelerini kişi taksit tarihi ve tutarlarını önünde bulunan hasat tarihlerine göre de ayarlayabiliyor. Burada koşulunuz kredi almaya uygunsa sizde Ziraat Bankası Traktör Kredisi kullanarak en çok ihtiyacınız olan mekanizasyon makinesine sahip olabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi İçin İstenilen Belgeler

Ziraat Bankasının sunmuş olduğu kredi türleri arasında bulunan Traktör kredisi alabilmeniz için gerçek ve tüzel kişilikler olabilirsiniz. Gerçek kişiler bu desteğe başvuruda kimlik, Çiftçi Belgesi (ÇKS), tarım işleminde kullanılan tarla ve diğer unsurların tapu kayıtları ve kira kontratları ile alacakları krediye karşılık gösterebilecekleri teminatlar ve tüzel kişilik ise yıl bazında mevcut gelirlerini gösteren bilançoları ile en yakın Ziraat Bankası şubesine başvurabiliyor.


Etiketler:

Yorumlar
  1. Arif Akbulut dedi ki:

    Fasa fiso bunlar 20 gündür uğraşıyorum yok şunu getir yok bunu getir adamı pişman ediyorlar zengin olsa şimdiye kadar çoktan çıkmıştı kredi