Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası POS Destek Hattı

15.06.2020
309
Ziraat Bankası POS Destek Hattı

Ödeme yapmaktan ziyade daha çok üye iş yerlerini ilgilendiren husus kredi kartı ile ödeme alabilen cihazlar ve üyelikleridir. Bu anlamda da karşılarına bazı sorunlar çıkabilir. Burada Ziraat Bankası üye iş yerlerinin POS destek hattı arayışı da zamanla ihtiyaç duyulabilenler arasında.

POS Destek Hattı

Günümüzde insanların neredeyse tamamı, üzerinde para taşımayı tercih etmemektedirler. Özellikle teknolojiye yatkın olan yeni nesil, yanlarında nakit para taşımaktansa banka kartları ya da kredi kartları ile ihtiyaçlarını gidermektedir.

Toplum bu hale gelince işletmeler için de pos cihazları gerekli hale gelmiştir. Çevremizdeki çoğu işletme tek pos cihazı ile yetinmemekte, ihtiyat olarak ya da işletmenin yoğunluk durumuna göre birkaç tane pos cihazı bulundurmaktadır.

Pos Cihazı Nasıl Alınır?

Pos cihazları yazarkasa pos ve mobil pos olarak ikiye ayrılmaktadır. Yazarkasa poslar, kredi kartından geçilen meblağın aynı zamanda fişini de kesen makinelerdir. Bu cihazları işletmeler vergi levhalarını ibraz ederek piyasadan kendileri alabilmektedirler. Çoğu beyaz eşyacılarda bulabileceğiniz yazarkasa pos cihazlarını internet üzerinden de temin etmeniz mümkündür.

Aldığınız yazarkasa posun altında yazan kimlik numarasını bankanıza bildirdiğinizde yazarkasa pos cihazı ticari hesabınız ile ilişkilendirilmiş olur. Yani yazarkasa postan geçilen meblağ bildirim yaptığınız bankanın ticari hesabına geçmektedir.

Mobil Pos Terimi

İşletmeler yazarkasa poslarla yetinmez, aynı zamanda bankalardan mobil pos cihazı da talep etmektedirler. Mobil poslar yazarkasalara göre çok daha küçük ve dayanıklı cihazlardır. Özellikle evlere servis hizmeti veren işletmeler, mobil posları motorlu kuryelerine verirler. Bu cihazların yazarkasa pos cihazlarından farkı, bu cihaza ücret ödemezsiniz. Sadece bankanız bu cihaz için sizden bir nevi kira bedeli talep eder. İstediğiniz zaman cihazı bankaya iade edebilirsiniz.

Pos Cihazı Arızalanırsa Ne Yapılır?

Pos cihazları elektronik aletler olduklarından çeşitli arızalar vermektedirler. Ziraat bankası pos cihazları arızalandığında ilk işiniz 0 850 202 35 00 numaralı ziraat bankası pos destek hattını arayarak arıza kaydı oluşturmaktır. Telefondaki müşteri temsilcisi ilk olarak sizden pos cihazının altında yer alan kimlik numarasını isteyecektir. Arızanın, neden olabileceği yönünde sizi yönlendirecek, eğer telefonda cihazın arızasının giderilememesi durumu oluşursa arıza ekibini işletmeye yönlendirecektir.

Okunmalı : POS Cihazını Taksitli Alışverişe Açma

Arıza ekipleri 24 saat içerisinde arızaya müdahale etmekte ve yerinde arızanın giderilmesini sağlamaktadır. Eğer arıza işletme sınırları içerisinde giderilemezse servis kaydı oluşturup cihazın garanti kapsamında arızasının giderilmesini sağlayacaklardır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.