Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası Mobil Hesap No Nerede Yazar?

10.05.2020
1.737
Ziraat Bankası Mobil Hesap No Nerede Yazar?

Ziraat bankası mobil hesap no, ziraat bankasına tanımlı bir hesabı olan müşterilerin, kartsız hesapları için tanımlanmış olan hesap numarasıdır. Yani, mobil hesap numarası, ziraat bankasına tanımlı herhangi bir kartlı hesaba tanımlı mobil hesabın numarasıdır. Bu hesaba ekstradan kart tanımı yapılmadığı için, hesap numarası mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden görüntülenmekle birlikte, SMS aracılığı ile sorgulandığında, ziraat bankasına tanımlı cep telefonu numarasından 4747 numarasına “HESAPBILGI” ve ardından ziraat bankası kartının son 6 hanesi yazılarak mesaj gönderildiğinde de öğrenilebilmektedir. Mobil hesap numarası, mobil bankacılık ya da internet bankacılığına giriş yapıldığında, karta tanımlı ancak kendine ait bir kartı bulunmayan diğer hesapların bilgileri içerisinde yazmaktadır.

Ziraat Bankası Hesap No

Ziraat bankası mobil hesap no, karta tanımlı herhangi bir başka hesabın numarası olmakta ve bu numaraya erişim mobil veya internet bankacılığı üzerinden yapılmakla birlikte, ziraat bankasına tanımlı asıl hesabın numarasına da yine aynı şekilde mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden ulaşılabilir. Ayrıca 0850 222 00 00 ya da 444 00 00 numaraları aranarak da hesap numarası öğrenilebilir. Bunlara ek olarak, asıl hesabın numarası kart üzerinde de yazmaktadır. Ziraat bankasına tanımlı asıl hesabın kartı üzerinde belirgin şekilde yazılmış “Hes.No” yazısından sonraki 16 haneli numara, asıl hesabın numarasıdır.

Ziraat Bankası İban ve Diğer Numaralar

Ziraat bankası mobil hesap no yerini bulması oldukça kolay bir numara olmakla birlikte, hesap numarası, iban numarası, müşteri numarası ve şube kodu gibi bilgilerin numaralarını kart üzerinden öğrenmek isteyen müşteriler için durum biraz karmaşık olabilmektedir. Bazı kartlarda hesap numarası ayrıca belirtilmiş olsa da bazı kartlarda sadece iban numarası verilir. Bu durumda müşterinin kafası karışmaktadır. Sadece iban numarası yazan kartlarda, ibanın son 16 hanesi hesap numarasına denk gelmektedir. Müşteri numarası da aynı şekilde iban numarasının içinde yer almaktadır. İbanın ilk ve son 4 hanesi çıkarıldığında, ortada kalan numaralar müşteri numarasını, yine ibanın ilk 8 hanesinden sonraki 4 hane de şube kodunu vermektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.