Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı (Ek Hesap)

06.11.2019
797
Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı (Ek Hesap)

Son yıllarda bankaların en çok sevdiği ve sunduğu hizmetlerden birisi kredili mevduat hesabı. Bu hesabın bankalar arasında farklı bir ismi olsa da Ziraat Bankası Kredili Mevduat hesabı ek hesap olarak dikkatleri çekiyor. En önemli özelliği paranızın olmadığı zamanlarda nakit ve ödeme aracı olarak kullanabildiğiniz bir ek kredinizin olması. Bu sayede hesaba bağlı bankkart combo kartınız ile ödeme yapar ve para çekebilirsiniz. Burada bulunan para ile ayrıca otomatik ödeme talimatları ve fatura ödemelerinizi de gerçekleştirirken aynı zamanda para gönderimine konu edilebilir bir özellik taşıyor.

Ziraat KMH Özellikleri

Ziraat Bankası Ek Hesap tanımı sayesinde para çekiminiz istediğiniz saat içerisinde bir bankamatikten yapabilmeniz mümkün. Bunun en büyük avantajlarından biriside kullandığınız ek hesap miktarının ödemesinde kullanılan günler kadar faiz ödüyor olmanızdır. Bu ödeme faiz ve vergilerden ibarettir. Fakat hesaplamalarda da görüleceği üzere düşük faiz ile sizi bir çok durumdan kurtaracak bir hizmet olarak tanımlanabilir.

Ziraat KMH Nasıl İşliyor

Ziraat Bankası KMH kullanıyorsanız burada hesabınızda eksi bakiyeler düştükten sonra aylık ya da üç ay sonunda hesap kesimi söz konusu. Hesaba para girişi olduktan sonra da giriş olan miktar kadar bakiyeniz düşüyor. Daha üstü yatıyorsa da sıfırlanıyor. Daha sonra sizden faiz kesintisi uygulanıyor. Ve açılan miktar kadar yeniden KMH kullanımınızın önü açılıyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken husus hayat sigortası poliçesidir. Kredilerde olduğu Ziraat Bankası ek hesap kullanan kişilerden de hayat sigortası poliçesi kesintisi yapıyor. Bu kesinti ek hesap tutarınıza  bağlı olarak ilk kullandığınız ay kesiliyor ve 12 ay süreç için geçerli oluyor. 12 ay sonrasında yeni bir poliçe kesintisi ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Burada alacağınız 100 lira için de aynı poliçe tutarı 2 bin lira içinde aynı poliçe tutarı söz konusu. Yani çekeceğiniz 100 lira için yaklaşık 100 lira poliçe tutarı ödemek zorunda kalınabiliyor. Hayat sigortasının kesintisi maaş alan personel için biraz farklı olabiliyor. Bunun nedeni maaş protokolü ile değişikliği gidilmesi. Bu nedenle bu türde kişilerden para kesintisi olmayabiliyor.

Ziraat Bankası Ek Hesap Hayat Sigortası Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından sunuluyor.

Ziraat Ek Hesap  Başvuru Nasıl Olur?

Maaşınızı Ziraat şubelerinden alıyorsanız burada sözlü başvuru sonrası bir sözleşme ile size ek hesap tanımlanabilir. Fakat maaş almıyorsanız banka sizden gelir belgesi talep edebilir. Bu belge ile gelirinize bağlı olarak açmış olduğunuz hesaba da Ziraat Bankası KMH tanımı yapılıyor.  Başvuru ve diğer hususlar hakkında bilgileri ayrıca Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri numarası aranarak öğrenilebilir. Diğer başvuru yolları;

  • İnternet Bankacılığı
  • İnternet Sitesi
  • Ziraat Mobil
  • ATM
  • Çağrı Merkezi

Ziraat Bankası KMH Limiti Artırma

Zaman içerisinde hesabınızdaki ek tutar size yetmeyebilir. Bunun için banka şubenize başvurmanız yeterlidir. Başvuruda tekrar gelir belgenizi götürmeniz mantıklı olacaktır. Çünkü onaylanması için en önemi şartlardan birisi gelirinizin yeterli olmasıdır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.