Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama ( Ne Kadar Öderim)

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama ( Ne Kadar Öderim)

Ekonomi dünyasındaki gelişmeler neticesinde Merkez Bankası Para Politikası kurulunca alınan kararlar doğrultusunda mevcut kredi faizleri değişiklik gösterebiliyor. Bu anlamda artan faizler daha çok ödemenize neden olurken, düşen faizler de kredilerin önünü açıyor. Nitekim tüketici daha az faiz ödemek için kredi faizlerinin düşmesini bekliyor. Bu nedenle bankalarda faiz oranlarında güncellemeye gitmekle yetiniyor. Ziraat Bankası Kredi Faizleri bu durumda etkilenen oranlardan. Fakat sizler için alacağınız krediler ile ne kadar ödeyeceğiniz hakkında araştırmak yapmak istedik.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Geçmişten günümüze en önemli finans desteğini veren Ziraat Bankası tüketicilere olduğu gibi ticari kurumsal firmalara belli şartlarda kredi tahsisi sağlıyor. Bu tahsisin yapılmasında etken kredi kriterlerini karşılıyor olmanız. Bu sayede istediğiniz kredi tutarını istediğiniz vadelerde alabiliyorsunuz. Kredi alımlarında yasal vade en fazla 60 ay ile sınırlı. Beş yılın üstünde bir vade seçeneğiniz bulunmuyor. Faiz oranlarında değişiklik yaşanabilir olsa da; bu şartlar altında alacağınız tutarlar ve vadeleri ile ödeyeceğiniz taksit tutarlarınız da şu şekilde;

Kredi Tutarı 12 24 36
10 Bin Lira 931 514 377
20 Bin Lira 1.863 1.029 755
30 Bin Lira 2.795 1.544 1.132

Krediye Nasıl Başvururum?

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama, Faizler ve daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için atacağınız adımlar kısaca şu şekilde;

  • İnternet Bankacılığından; Dijital Bankacılık kullanıcıları anlık kredi başvurusu yapabiliyor.
  • Banka Şubesinden : Klasik yöntem olarak bir banka şubesini ziyaret edebilirsiniz.
  • Ziraat Mobilden; İnternet bankacılığının mobil sayfası Ziraat Mobilden kredi başvurusu yapabiliyorsunuz.
  • SMS İle Başvuru; TUKETİCİ boşluk TC boşluk KREDİ TUTARI boşluk VADE yazın ve 4747’ye mesaj gönderin.
  • ATM’den Başvuru: Kartlı ve Kartsız işlem menüsü ile kredi başvurusu yapabiliyorsunuz.
  • Telefon Bankacılığından : Ziraat Bankası Telefon bankacılığı olan 444 00 00 ve 0 850 220 00 00 numarayı arayarak ilgili menüden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi Masrafı Ne Ödeyeceğim?

Alacağınız kredi tutarı üzerinden kredi tahsis ücreti binde beş olarak ödersiniz. Bunun yanında hayat sigortası poliçesi yaptırmak sizin yaşınıza, cinsiyetinize ve durumunuza göre değişebilir. Bunların yanında birde KKDF ve BSMV kesintisi de bulunuyor. Örneğin 10 bin lira kredi için ödeyeceğiniz tahsis ücreti 50 TL ile sınırlı.

Hayat Sigortası Ne Kadar Tutar?

Kredi alımlarında en çok masrafı hayat sigortası teşkil ediyor. Bu anlamda kişinin durumuna ve yaşına göre farklı bir poliçe tutarı söz konusu. Fakat alacağınız kredide hayat sigortası yaptırmanız zorunlu ir husus olmayabilir. Zira bu anlamda Kredi İçin Hayat Sigortası Zorunlu mu başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz. Ziraat Bankası Kredi Hesaplama sayfasından güncel olarak hesaplama yapabilmeniz de mümkün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

2