Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığına Giriş Şifresi Alma

11.02.2022
1.218
Ziraat Bankası İnternet Bankacılığına Giriş Şifresi Alma

Ziraat Bankasının dijital bankacılık platformları olan Mobil ve Ziraat İnternet Bankacılığına giriş için tüm hesaplar dışında şifreniz olması gerekiyor. Mevcut şifrenizi unutmanız halinde yeni bir şifre talebinde bulunabileceğiniz gibi yeni açmış olduğunuz internet bankacılığı için de sıfırdan şifre almanız gerekir. Bu anlamda elinizde bir kaç alternatif yol bulunurken kişi istediği tarzdan sahibi olduğu dijital bankacılık ürünlerine ulaşmak için şifresini alabilir. Burada Ziraat Bankası İnternet Bankacılığına giriş şifresi alma ile sizlere bir kaç ip ucu vermek istedik.

Ziraat İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Giriş Şifresi dört adımda alınabilen bir işlem. Bu anlamda şifreyi alabilmeniz için buradan giriş yapmanız ve ilk sayfadan TC numaranız ve cep telefonu numaranızı girmeniz gerekiyor. Önemli olan buraya gireceğiniz cep telefonunun banka sistemlerinde de kaydının olmasıdır. Devam tuşu ile güvenlik adımlarına geçilir. Burada istenilen bilgiler doldurulduktan sonra cep telefonunuza doğrulama kodu gönderilir. Bu kodun da üçüncü adımda giriş yapılması sonrasında kişi Ziraat Bankası mobil bankacılığa giriş şifresi oluşturma adımına geçer. Kişi şifre oluşturmada 5 haneli bir rakam seçer. Bu seçilen rakamlarda başkalarının tahmin edemeyeceği nitelikte olmalı ki güvenlik açısında doğru olsun.

Müşteri Hizmetlerinden Ziraat İnternet Bankacılığı Şifre Yenileme

Kişi isterse yeni internet bankacılığına giriş şifresi için müşteri hizmetlerini alternatif olarak kullanabilir. Bunun için yapmanız gereken 444 00 00 numarayı aradıktan sonra dijital sekreter kanalıyla ilgili birime bağlanmak olur. Burada bağlantı ile canlı destek alabilmeniz söz konusudur. Bu desteğin alınmasında bazı güvenlik adımları geçilir. Kişinin doğum tarihi, TC numarası, Anne kızlık soyadının bazı harfleri gibi hususlar sizden talep edilebilir. Bu güvenlik adımı sonrası yetkili sizi dijital ortamda şifre belirleme menüsüne aktarır ve sizde yine telefon numarası tuşları sayesinde kendinize bir şifre belirlemiş olursunuz. Burada şifre belirlenirken çalışanlar dahil kimse sizin şifrenizi göremez, bilemez. Tamamen dijital ortamda oluşturuluyor.

Okunmalı : Ziraat Bankkart Combo Şifresi Alma

Tüm Bankacılık Hizmetleri Ziraat İnternet Bankacılığında

Bir bankacılık hizmeti adına her türlü desteği kendi adınıza alıp kendi parmaklarınızın ucunda yerine getirebildiğiniz dijital bankacılık tüm finans kuruluşlarının hizmet verdiği bir ürün. Bu ürün sayesinde ise elinizdeki tüm işlemleriniz bir internete bağlı olarak gerçekleştirilirken bu hizmetin kolaylıkları da saymakla bitmiyor. Bu hizmetin en kolayını alabilmek adına bankaya hesap açtırmanız ve bu hesabınıza bağlı olarak internet bankacılığını da aktif hale getirmeniz gerekiyor. Tüm bunlar bankaya yapacağınız talep sonrası yerine getirilirken en önemli husus da kişilerin güvenliği. Dolayısıyla hesaplarının güvenliğidir. Güvenlik adımlarının başında cep telefonları gelirken kişilere verilecek şifrelerde güvenlik açısından dijital platformlarda oluşturuluyor. Burada mevcut Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı giriş şifresi alma işlemi de bu yollar sayesinde gerçekleştirilen bir hizmet.

Ziraat İnternet Bankacılığı Güvenlik Kodu

Ziraat Mobil ve İnternet Bankacılığı hizmeti bireysel ve kurumsal olarak iki farklı şekilde alınabiliyor. Burada giriş için hesap numaranız, TC numaranız ve Vergi Numaranız kullanılabilirken mutlaka ilk giriş için şifrenizde olması gerekiyor. Şifrenizle giriş sonrası ise son adım olarak cep telefonunuza güvenlik kodu gönderilmektedir. Tek kullanım olarak gelen bu kod sayesinde dijital bankacılığa girişiniz sağlanıyor. Burada telefon numarası kadar GSM operatörü de önem arz eder. Nitekim ileriki dönemde operatör değişikliğine gitmeniz halinde bu kodun telefonunuza gelmesi söz konusu olmaz. Bu aşamadan sonra söz konusu numaranız ile ilgili bilgilerin güncellenmesi gerekir.

Ziraat İnternet Bankacılığına Giriş Telefon Numarası Güncelleme

Dijital bankacılık hizmetinden faydalanabilmeniz adına söz konusu telefon numaranız ve GSM operatörünün bankacılık kanalları ile güncellenmesi gerekiyor. Bu güncelleme işleminin ilk adresi banka şubeleri. Dilediğiniz banka şubesine başvuru yaparak hesabınıza bağlı olarak kullandığınız telefon numarası da dahil tüm bilgilerinizi buradan güncelleyebilirsiniz. Diğer bir yol ise Ziraat ATM aracılığıyla yapılmaktadır. Bu işlem için bankamatik kartınız ve şifreniz olmalıdır. Kartsız işlem söz konusu olmaz. Kartınız ile giriş yaptıktan sonra telefon numaranız ve GSM operatörünüzü güncelleme işlemini gerçekleştirirsiniz. İnternet Bankacılığına Giriş Telefon Numarası güncelleme başlıklı yazımız size tüm bankalar için faydalı olabilir.

İnternet Bankacılığına Giriş Kodu

Ziraat İnternet Bankacılığı giriş kodu için cep telefonu güncelleme işleminin bir yolu da telefon bankacılığıdır. Bu hizmet için önceden telefon bankacılığı ürününün banka nezdinde açtırılması gerekir. Aksi takdirde bu hizmetten faydalanamazsınız.  Ziraat telefon güncelleme işleminde SMS ile güvenlik kodunun gelmesinde telefon numarası kadar GSM operatörü önem arz ediyor. Bu durumda bir anlamda güvenlik adımını teşkil eder. Şİfrenin gelmesinde Turk Telekom, Vodafone ya da Turkcell operatörü seçimi yapılması gerekir. Aksi takdirde banka sizin telefonunuza ait sim karta bloke koyar. Bu blokenin kaldırılması ise numara ve bilgilerin güncellenmesi neticesinde gerçekleştirilir.

Ziraat İnternet Bankacılığına Giriş Kodu Gelmiyor, Ne Yapmalıyım?

Bankacılık hizmetlerini almak için internet bankacılığına girişte cep telefonunuza güvenlik kodu gelmektedir. Altı haneli gelen kodun ilgili ortama girişi ile bankacılığa adım atılır. Fakat bu kod bazı zamanlarda gelmez. Bunun ana nedeni cep telefonunuzun numarasının değişmesi ve GSM operatörü değişikliği gibi hususlardır. Bu durumda yapmanız gereken husus söz konusu cep telefonu numaranızı ve bilgilerinizi güncelleme yoluna gitmektir.

Ziraat İnternet Bankacılığına Başvuru

Henüz Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı kullanımınız bulunmuyorsa bu hizmete internet üzerinden de başvuru yapabiliyorsunuz. Başvuru için buradan giriş yapmanız ve üç adımda başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekiyor. Öncelik TC numara, Telefon numarası ve sayfadaki güvenlik kodu ile devam etmeniz ve SMS şifresi ile kart bilgilerinizi girmeniz olacaktır. Burada Ziraat Mobil Bankacılığı kullanmak için öncelikli olarak bankalar nezdinde hesabınız ve bu hesaba bağlı kartınız olması gerekiyor. Aksi takdirde hiç hesabı olmayan kişilerin internetten başvurusu olmuyor. Bunun için bir Ziraat Bankası şubesine giderek hesap açtırmanız gerekecektir.

Ziraat İnternet Bankacılığına Nasıl Ulaşırım?

Güvenlik bankacılık hizmetleri için önem arz eden bir husus. Bu nedene sizde kendi güvenliğinizi düşünerek her platformdan giriş yapmamalısınız. Ziraat İnternet Bankacılığına giriş için iki adresiniz bulunmaktadır. Birincisi www.ziraatbank.com.tr diğeri ise www.ziraat.com.tr adresidir. Diğer bir yolda Ziraat Mobil Bankacılık uygulamasının indirilmesi neticesinde olur.

Okunmalı : Ziraat Mobil Bankacılığı Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Açılan dijital bankacılık sonrası söz konusu hesaba bağlı olarak almış olduğunuz hizmetler olan HGS, OGS, krediler, Kredi kartları, KMH ürünleri gibi tüm hususlar bu hesabınıza aktarılmış oluyor. Sizde internet sayesinde işlem yaparak hizmet almış oluyorsunuz.

İnternet Bankacılığı İşlem Saatleri

Bankacılık girişi ile döviz alım satım, arbitraj, havale ile swift için günün her saati 24 saat diliminde yapabiliyorsunuz. Fakat bir EFT için 08:30 ile 17:00 saatleri arasını seçmeniz gerekiyor. Altın alım satım için ise seanslar önemli. Bu seanslar dışında yapacağınız işlemler için cebinizden daha çok para çıkabiliyor. Nedeni ise altın alım satım arasında makas farkı ile oluşur. B tipi likit fon işlemleri 24 saat diliminde yapılan hizmetlerden iken a tipi fonlar 09:00 ile 16; 30 ve 18:00 ile 08:59 saatleri arasında yapılabiliyor. Ziraat Bankası Anında Kredi hizmet de bu dijital bankacılık yoluyla alınabiliyor.

İnternet Bankacılığı Ücretleri

Ziraat İnternet Bankacılığı hizmetleri ücretsiz olurken bazı hizmetler için cebinizden de para çıkabiliyor. Bu anlamda farklı hizmetler için farklı ücret kesintileri söz konusu ediliyor. Sizin de yapacağınız işlem için ödeyeceğiniz ürün ve işlem ücretleri için ayrıca bankanın ürün ve hizmet ücretleri sayfasını ziyaret etmeniz yeterli oluyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.