Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma Telefon Numarası Güncelleme

27.07.2020
717
Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma Telefon Numarası Güncelleme

Bankaların güvenlik adımlarından bir tanesi internet bankacılığına giriş için tek kullanımlık şifrenin cep telefonu SMS yoluyla kod gönderilmesidir. Kişi bankacılık hesap numarası ve şifresi ile giriş yaptıktan sonra bu kodu girme yoluyla mobil bankacılığa giriş yapabilir. Aksi takdirde girişi mümkün olmaz. Kişi numarası aynı olsa dahi zaman içerisinde GSM değişikliği gibi nedenlerde hat değişikliğine gidebiliyor. Bu durumda ise kişiye tek kullanımlık şifre gelmiyor. Şifre gelmemesi ise kişinin işlem yapmasına engel. Bu anlamda Ziraat Bankası internet bankacılığı sim kart blokesi kaldırma işlemi yapılması halinde dijital bankacılığa giriş yapabileceğiniz bir mecra.

ATM’den Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma

Ziraat Bankamatiğine  hesabınıza ait ATM kartınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra Diğer işlemler menüsünden Bilgi ve şifre işlemleri ile ekrana gelen sim kart bloke kaldırma seçeneği sonrası kartınıza ait bloke kaldırılmış oluyor.

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi kaldırma işleminiz için:

  • Banka şubesine gidebilir ve dilekçe verebilirsiniz.
  • Ziraat Bankası Bankamatiklerinden ATM kartınız ile giriş yaparak blokenizi kendiniz kaldırabilirsiniz.
  • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini arayarak bloke kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Neden Sim Kart Blokesi Konuluyor?

Sim kart blokesinin oluşması sizlerin internet bankacılığına girişle beraber kartsız para çekme gibi bankamatiklerden kartsız işlem menüsünü kullanmanıza da engel oluyor. Bu nedenle sim kartınıza konulmuş olan blokenin kaldırılması gerekir. Sizin numara değişikliğiniz bir yana farklı bir operatöre taşınmanız ya da yenileyeceğiniz sim kartınız sonrasında sizin telefonunuza istediğiniz kadar talep edin şifre gelmeyecektir. Nitekim birkaç deneme sonrası banka size sim kart bloke uyarısı mesajı gönderir.

En kısa ve basit yöntemle sizlere Ziraat Bankası mobil bankacılığı sim kart blokesinin kaldırmanın yollarından bahsetmek istiyoruz. Öncelikli olarak Ziraat Bankası neden sim kartlara bloke koyar bunu bilmek ileriki dönemde başınıza gelecekler için öncelikli adım atmanıza kolaylık sağlar. Sizin güvenliğiniz için atılan bu adımın ilk önemli sebebi 3D güvenlik olarak tabir ettiğimiz tek kullanımlık şifre diğer deyişle kod olarak gelmesidir. Bu kodun girişi ile bankacılık işlemlerine yapmanıza olanak sağlanır.

Ziraat Bankası Sim kart blokesinin kaldırılması internet bankacılığından yapamayacağınız bir işlem. Nitekim bu işlemi yapabilmeniz için kodun gelmesi gerekir. Kod gelmediği için de işlem yapamaz haline gelmiş olursunuz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.