Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası IBAN Öğrenme, 4747 SMS IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

09.10.2020
840

IBAN öğrenme işleminin en kolay yolu IBANBILGI yazıp boşluk bırakın ve kartınızın son altı hanesini yazarak 4747 ye SMS gönderin.

Ziraat Bankası IBAN Öğrenme, 4747 SMS IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası şubelerindeki hesaplarınıza ait iban öğrenme işleminin en kolay yolu IBANBILGI yazıp boşluk bırakın ve kartınızın son altı hanesini yazarak 4747 ye SMS gönderin. Bu yöntemle kart numarasını yazdığınız karta tanımlanan tüm hesaplarınızın IBAN numarasını sorgulama işlemini yapmış oluyorsunuz.

IBAN Nedir? Ne İşe Yarar

IBAN numarası kişilerin uluslar arası banka hesap numarasıdır. Bu aşamada özellikle para göndermek istediğiniz kişinin hesap numarasından daha çok ibanına para göndermek en doğru yol olacaktır. Nitekim BDDK ve bankalar bu numara üzerinden gönderilmesi yönünde talebi mevcut. Hatta internet bankacılığından gönderim yapmak istediğinizde hesap numarası olarak işlem yapmak istediğinizin onaylamanız gerekiyor. Aksi takdirde para gönderimi yapamıyorsunuz.

Hesap Numarasından IBAN Sorgulama

Her ne kadar uzun rakamlar topluluğu olsa da bir çok bilgiyi içerisinde gizlen IBAN numarası TR ile başlıyor. Başka banka şubesine EFT yapmak istediğinizde en doğru yolda paranız adresine ulaşıyor. Kaldı ki bu durum yurt dışından gönderimler içinde geçerli. Burada ülke, şehir, banka ve şubesi ile sizin hesap numaranızın birleşiminden doğan bir rakam topluluğundan bahsetmek mümkün. Hesap numarası iban sorgulama işlemini yapıyor olsa da, elinde hesap numarası olan herkes ayrıca iban doğrulama işlemi de yapabiliyor. Ziraat Bankası internet sitesine giriş ile gerekli bilgileri girdikten sonra hesap numarası olan kişinin iban numarasına da ulaşabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası müşterilerine kolaylık olması açısından teknik olarak her desteği sağlıyor ve sürekli de bu konuda Ar-ge çalışmalarını yürütüyor. Herkesin sahibi olduğu telefon ile mesaj göndererek bankacılık işlemlerini sorgulama imkanı veren bankanın SMS numarası 4747. Bu numara sayesinde tüm bilgilere ulaşım sağlıyorsunuz. Banka anlık olarak kişilere bu numara ile cevap verirken sizden GSM şirketiniz ile paketiniz dahilinde sadece mesaj gönderim ücreti alınıyor. Bankadan gelen mesaj için ücret ödemesi yapmıyorsunuz.

Ziraat IBAN sorgulama öğrenme işlemi için örnek SMS gönderiminiz ise şu şekilde; IBANBILGI boşluk 123456


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.