Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası Hesap Numarası Nerede Yazar?

25.12.2021
4.451
Ziraat Bankası Hesap Numarası Nerede Yazar?

Özellikle bankalar arası ve şubeler arası para gönderiminde kullanılan hesap numaraları banka bünyesinde kişiye özel açılmış ve verilmiş numaralardır. Bu numaralar üzerinden para gönderimine konu edilen hesap ve iban hesap numarası elinizde mevcut olsa da doğrulama adına yeniden bakmak isteriz. Bu durum  gönderilen paranın doğru adrese gitmesi için atılan adımlardan birisidir. Bu doğrulamalardan birisini yapmak için de müşteriler ziraat bankası hesap numarası nerede yazar sorusu soruyor. Çünkü kartlar, hesaplar derken kişinin karşısına birden çok numara çıkabiliyor.

Bankkat Combo Hesap Numarası Nerede

Ziraat Bankasının müşterilerine sunduğu bankkat combo ve combo kredi kartı ürünü tek kart üzerinde tahsis ediliyor. Burada bankkart combo kartının ön tarafında isim yazar. Bu ismin üzerindeki numaralar kişinin Ziraat Bankası hesap numarası olarak kayıtlardadır. Önce şube kodu sonra da hesap numarası yazmaktadır. Şube kodu 4 haneli ilken hesap numarası ise 8 ile 12 haneli olarak değişir. Bu anlamda banka üzerinde tek şubede birden fazla hesabınız bulunuyorsa bu numaranın sonunda 5000-5001-5002 gibi rakamlar olacaktır. Hesap numarasında para gönderiminde size eksik olduğuna dair bir uyarı çıkabilir. Bu durumda hesap numarasının önüne eksik olan kadar 0 rakamı koymanız yeterli olacaktır.

Ziraat ATM’sinden Hesap Numarası

Bankkart Combo üzerindeki hesap numarası üzerinde doğru ve emin olmadığınız zaman en iyi hesap numarasını öğreneceğiniz adreslerden birisi bankamatikler. Ziraat Bankası ATM’si ile giriş yaptıktan sonra buradan iban numarasını ve hesap numarasını ayrı ayrı görebilir ve kaydedebilirsiniz.

İnternet Bankacılığından Hesap Numarası

İnternet bankacılığını kullanan kişiler ise buradan giriş yaptıktan sonra hesap numarasını paylaş bölümü sayesinde ister whatsapp isterse sms olarak paylaşma imkanlarını da sağlıyor. Bu kolaylık sayesinde tek tek rakam yazmak zorunda da kalmıyorsunuz.

Müşteri Hizmetlerinden Telefon Numarası

Hesap numarasını bulma ve teyit etme açısından bir diğer yol ise Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri olacaktır. Bura müşteri temsilcisine bağlanarak istediğiniz numaraları da isteyebilir, aynı zamanda dilerseniz para gönderiminizi telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Banka Kartı ve Kredi Kartı Tek Kartta

Sunulan bankkart combo iki farklı ürünü bünyesinden barındırıyor. Ön yüz bankamatik kartı arka yüzü ise kredi kartı ürünü olarak sunulan kartın Türkiye’de tek olduğunu hatırlatmakta fayda olacak. Nitekim kişiler iki kartı taşımak zorunda kalmıyor. Bu yüzden alışveriş esnasında hangi karttan ödeme yapılması gerektiği ayrıca belirtilmek zorunda. Çünkü ödemeyi alan kişi pos cihazına bu şekilde giriş yapıyor.

Temassız Ödeme Özellikli Bankkart Combo

Temassız ödeme özellikli olarak tahsis edilen Ziraat Bankkart Combo son yılların en çok tahsis edilen kartları arasına girdi. Nitekim daha önce Maximum ile hizmet veren banka kendi kartı, kendi markası ile müşterilerine hizmet verirken aynı zamanda nefes ayları ile birlikte kişiye sonradan faizsiz taksitlendirme imkanları da sunuyor.

Ziraat Bankası hesap numarası nerede yazar diye sorumuzun cevabı birden fazla yol olarak sizlere dönüyor. Bu anlamda banka kartı ve numaralar ile ilgili sorularınızı lütfen bize iletin.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.