Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Öğrenme Yolları

10.05.2020
451
Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Öğrenme Yolları

Ziraat bankası hesap bakiyesi öğrenme pek çok Ziraat bankası müşterisinin pek çok farklı kanal aracılığıyla ulaştığı bir bilgidir. Hesap bakiyesi bilgisi sayesinde, müşteriler hangi bankayı kullanıyor olursa olsun, hesap bakiyesini bilerek hareket eder ve harcamalarını buna göre ayarlayarak maddi yükten kurtulurlar.

Bankaların, müşterilerin her türlü durumunu göz önüne alarak hesap bakiyelerine ulaşmaları için farklı kanallar sunmaları, müşteri memnuniyetini ne derece önemsediklerini göstermektedir. Ziraat bankası müşterilerinin hesap bakiyesini öğrenmek için birden fazla yolu bulunmaktadır. Ziraat bankası her türlü müşteriye hizmet veren oldukça eski bir banka olduğundan, kendi müşteri profilini göz önünde tutarak pek çok farklı kanaldan bu bilgiye erişim sağlamıştır.

Okunmalı : Ziraat Bankası 4747 SMS Kredi Başvurusu

İnternet Üzerinden Hesap Bakiyesi Öğrenme

Ziraat bankası hesap bakiyesi öğrenme denildiğinde, özellikle internetle iç içe olan tüm müşterilerin aklına mobil bankacılık ve internet bankacılığı aracılığıyla bu bilgiye ulaşmak gelmektedir. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden süreç neredeyse aynı işlemektedir.

 İnternet şifresi ile mobil bankacılığa giriş yapan müşteriler, açılan ana ekranda kart bilgilerini kredi kartı bakiyesini görüntüleyebildikleri gibi, yine aynı ana ekrandan hesap bakiyesi bilgisine de ulaşabilirler. Ancak hesap hareketleri gibi ayrıntılı bilgilere de ulaşmak isteyen müşterilerin hesaplar menüsünden ilerlemesi gerekmektedir.

Okunmalı : Ziraat Bankası 4747 SMS Ücretli mi?

Telefon ile Hesap Bakiyesi Öğrenme

Ziraat bankası hesap bakiyesi öğrenme konusunda tercih edilen diğer iki seçenek, sms bankacılığı ve telefon bankacılığıdır. Sms bankacılığı, Ziraat bankasının uygulamaya soktuğu, çok yönlü bir sistem olmakla birlikte, pek çok bilgi ve başvuruya da imkân tanımaktadır.

Ziraat bankası müşterilerinin sms bankacılığı kanalı aracılığıyla hesap bakiyesini öğrenebilmesi için, bankaya tanımlı cep telefonu numaraları üzerinden 4747 servisine mesaj göndermeleri gerekmektedir. Aynı şekilde, telefon bankacılığını kullanarak hesap bakiyesini sorgulamak isteyen müşterilerin de müşteri hizmetleri numarasını arayarak bankanın sesli yanıt sistemi ya da tuşlama menüsü aracılığıyla hesap bakiyelerini sorgulaması yeterlidir. Sms bankacılığı bu bilgiye ulaşmak için kullanıldığında, güncel hesap bakiyesi bilgisinin, kişinin, banka sistemine tanımlı cep telefonu numarasına kısa süre içerisinde sms olarak gönderimi sağlanır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.