Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Hesap Özeti Nasıl Öğrenilir?

22.06.2020
3.310
Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Hesap Özeti Nasıl Öğrenilir?

Günümüzde en çok müşteri potansiyeline Ziraat Bankası sahip. Nitekim bir devlet bankası olan Ziraat tüm yurtta en küçük ilçede dahi banka şubesine sahip. Bu nedenle daha çok müşteriye daha çok ve hızlı ulaşma imkanlarına sahip. Burada bu kadar ulaşılabilir olması müşteri potansiyelinin de çok olması anlamına geliyor. Ziraat Bankası müşterileri kendilerine verilen yüzlerce hizmetten faydalanırken bu hizmetler arasında en çok hesap ve kredi kartı hesabı bulunuyor diyebiliriz. Bu anlamda Ziraat Hesap Bakiyesi öğrenme işlemi bir ayrıcalık ve SMS yoluyla anlık olarak öğrenilebiliyor.

SMS Yoluyla Hesap Bakiyesi Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Bankası müşterisiyseniz ve bankanın sistemi üzerinde kayıtlı bir telefonunuz bulunuyorsa, bu telefon numarası üzerinden sorgulama yapabiliyorsunuz. Bu sayede göndereceğiniz bir mesaj ile güvenli bir şekilde hesap bakiyenizi öğrenme işlemini yapıyorsunuz. Burada hesap bakiyenizi sorgulama – öğrenme için bankaya tanımlı olan cep telefonunuzun SMS bölümüne BAKİYE yazıp 4747 ye mesaj gönderiyorsunuz. Ek hesap için ise BAKİYE EK NO yazarak gönderim yapmanız yeterli. Banka şubesi yada şubeleri üzerinde birden fazla hesabınız olabilir. Bunun için tüm hesaplarınızı bir SMS ile öğrenmeniz de mümkün değil. Bunun için her hesap için mesaj göndermek zorundasınız. Örneğin BAKİYE 4321 yazarak mesaj gönderirseniz saedce 4321 numaralı hesabınıza ait tutarlar size bildirilir.

Hesap Numarasından Hesap Bakiyesi Nasıl Öğrenilir?

SMS yoluyla hesap bakiyenizi öğrenemeniz durumunda yapmanız gereken diğer bir husus da hesap numarasından hesap bakiyesi öğrenme işlemi. Nitekim kişiler zaman zaman telefon numarasını değiştiriyor. Bu durumda mesajla istediği bilgilere ulaşamıyor. Bunun için yine BAKİYE yazdıktan sonra boşluk bırakın ve müşteri numaranızı yazın. Ardından bu mesajınızı 4747 ye gönderin. Bu sayede Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Öğrenme işleminizi de müşteri numarası üzerinden gerçekleştirmiş olursunuz.

Ziraat Müşteri Hizmetlerinden Hesap Bakiyesi Öğrenme

Hesap sahipleri isterlerse bankanın müşteri hizmetlerini aradıktan sonra bu hususlar hakkında bilgi edinebiliyor. 7-24 hizmet veren Ziraat bankası Müşteri Hizmetleri numarası iki tane bulunuyor. Birincisi 444 00 00 diğeri ise 0 850 220 00 00. Bu numaraları aradıktan sonra tele sekreter yardımı ile hesap bakiyesi öğrenme işlemi de yapabiliyorsunuz.

Okunmalı : Ziraat Bankası Günlük Para Çekme ve Yatırma Limitleri

ATM’den Hesap Bakiyesi

Hesabınıza bağlı bir banka kartınız bulunuyorsa bununla da öğrenmeniz mümkün. Ziraat Bankası Bankkart Combo sahibi olan kişiler en yakın Ziraat Bankasının yanında ortak AtM hizmeti veren diğer devlet bankaları olan Halk ve Vakıfbank  bankamatiklerinden bu tutarları öğrenebiliyor.

Şubeden Hesap Bakiyesi Öğrenme

Ziraat Bankası müşterileri sahibi oldukları hesaplar ile kredi kartlarına ait tüm tutarlar, bakiyeler ve hesap özetleri hakkında bilgi edinme haklarına sahip. Bunun için bir banka şubesini ziyaret ederek istedikleri tutarları öğrenme yoluna gidebilir. Yapacakları bankacılık işlemleri için bu tutarlar zaman zaman önem arz eder. Ayrıca borç yekünleri hakkında bilgi edinmek te kredi notu açısından oldukça önemli bir durum.

Ziraat İnternet Bankacılığından Hesap Bakiyesi Hesap Özeti Öğrenme

Ziraat İnternet bankacılığı yada mobil bankacılığı kullanıyorsanız buradan tüm hesaplarınıza, hesap hareketlerinize, limitlerinize ve tutarlarınıza ulaşabiliyorsunuz. Bunun için günümüzün popüler bankacılık hizmeti internet. Bu sayede tüm banka şubesinde yapabildiklerinizi bu mecradan gerçekleştirebiliyorsunuz. Daha kolayı  en güvenli bir şekilde para gönderimleri, fatura ödemeleri, kredi ve kredi kartı talepleri sadece bir kaç tanesi. Buradan isterseniz ülke genelindeki tüm şubelerde bulunan hesaplarınızı anlık takip edebilir ve hesap özeti ile bakiyenizi de öğrenme yoluna gidebilirsiniz. Ziraat hesapları hakkında ayrıca öğrenmek istediğiniz bilgileri aşağıdaki yorumla bölümüne yazabilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.