Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası EFT Saatleri Kaç?

10.05.2020
352
Ziraat Bankası EFT Saatleri Kaç?

Ziraat bankası eft saatleri, her bankada olduğu gibi değişim göstermektedir. Bazı bankalar eft işlemine 09.00 saatinde başlarken bazı bankalar için bu saat aralığı 09.05’den itibaren başlamaktadır.

Eft işlemi ile bir bankadan başka bir banka hesabına para gönderimi mümkün olduğu gibi, eft yapılacak bankanın eft saatleri dışında bu işlemi yapmak “geç eft” olarak adlandırılmakla birlikte, işlem ücretleri de bankadan bankaya değişim göstermektedir. Eft işlemi için her banka farklı işlem ücreti talep etmektedir. Ayrıca bu işlem ücretleri, eft saatine bağlı olduğu kadar eft yapılacak miktara da bağlıdır. Miktar arttıkça, eft işlem ücretlerinde de artış olduğu gözlenmektedir.

Ziraat Bankası Saat Aralığında EFT ve İşlem Ücretleri

Ziraat bankası eft saatleri sabah 09.00 saatinde başlayıp, öğleden sonra 16.00 saatine kadar sürmektedir. Bu saat aralığında yapılan EFT’ler, eft yapılan hesaba 5 dakika ile 30 dakika arasında ulaşır. Ziraat bankasından eft işlemi yapmanın birden fazla yolu vardır.

Ziraat bankası şubelerinden eft yapılabileceği gibi, internet bankacılığı, Ziraat bankası ATM’leri, telefon bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden de eft işlemi yapılabilir. Kullanılan işlem kanalı ve işlem miktarına göre müşteriden ücret talep edilmektedir. Talep edilen ücretler Mobil şube için 2,5 TL, internet bankacılığı için 3,5 TL, telefon bankacılığı için 5 TL ve ATM’ler için 7 TL olarak belirlenmiş olmakla birlikte, şubeden yapılan EFT’ler için işlem miktarı göz önünde tutularak ücret talebi yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Geç EFT Saatleri

Ziraat bankası eft saatleri yarı tatil ilan edilen günler için 09.00 saatinde başlayıp, 11.00 saatinde sonlanmaktadır. Normal zamanlarda ise, saat 16.00’dan sonra yapılacak her eft işlemi “geç eft” olarak adlandırılır ve banka, yapılan her işlem için normal zamandan farklı olarak ekstra işlem ücreti talep eder.

Eft yapılması söz konusu miktar arttıkça talep edilen ekstra ücret miktarı da artacaktır. Yarı tatil ilan edilen günlerde de saat 11.00’dan sonra yapılan EFT’ler yine geç eft olarak sınıflandırılır ve ücret tarifesi buna göre uygulanır. Ayrıca, geç eft yapılan işlemler, gönderilen kişinin hesabına ertesi gün, eft saat başlangıcında yatırılır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.