Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri Kaç? Ne Zaman Açılıp Kapanıyor?

20.08.2020
294
Ziraat Bankası Çalışma Saatleri Kaç? Ne Zaman Açılıp Kapanıyor?

Müşterisi olmasanız dahi Ziraat Bankası çalışma saatleri merak edilen hususlardan bir tanesi. Kendi hesabı olmasa bile para yatırma, fatura borçları ödeme, eft yapma gibi bir çok hizmeti Ziraat Bankası şubelerinden alabiliyorsunuz. Bu manada Ziraat Çalışma Saatleri kaç sorusu soranlar için işte yanıtı…

Ziraat Bankası Şubeleri Ne Zaman Açılıyor?

Ziraat Bankası ülke genelinde en çok şube sayısı ile ilk sırada bulunan bir banka. Bu manada hitap ettiği müşteri sayısı da çok oluyor. Bankaların çalışma saatleri farklı olsa da genel olarak açılış saati aynıdır. Ziraat Bankası sabah 09:00 da açılır. Fakat bir banka şubesinden alabildiğimiz bir çok hizmeti bankanın ATM ağından yada dijital bankacılık şubelerinden alınabiliyor. Yine de banka şubesi üzerinden işlem yapmanız gerekiyorsa açılış saati 9 da gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğle Tatili Ne Zaman?

Genel olarak banka çalışanları için bir saatlik öğle tatili sunuyor. Ancak bazı durumlarda banka şubelerini öğle vakitlerinde de hizmet verirken görebilirsiniz. Öğle 12:30 ile 13.30 saatleri arasında tatile çıkan çalışanlar mesainin başlaması ile dört saat daha hizmet veriyor.

Ziraat Bankası Şubelerinin Kapanış Saati

Ziraat Bankası şubeleri 17:00 de kapanmaktadır. Ancak bu saatten önce şube nezdinde sıra almışsanız içerideki müşterilerin işlemlerini banka personeli yapmaktadır. Ancak dışarıdan müşteri alımı yapılmamaktadır. Bu anlamda sıra almak için dijital yolları da kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası müşterilerine internet bankacılığı üzerinden de sıra tahsisi yapmaktadır.

Tatil Günlerinde Ziraat Bankası Açık mı?

Ziraat Bankalarına ait şubeler oluşan olaylar ve ihtiyaçlar nedeniyle farklı zaman aralıklarında müşterilerine hizmet sunabilir. Bir devlet bankası hüviyetiyle vatandaşın ihtiyacı olduğu zamanlarda, hafta sonu tatillerinde, resmi tatil günlerinde de açılması bankanın kendi mevzuatı içerisinde mümkün kılınmış. Fakat genel olarak belli mevsimlerde değişikliğe de gidilebilir.

Genel olarak bakıldığı zaman Ziraat Bankası çalışma saatleri 09:00 ile 17:00 dir. Bu saatler dışında hizmet alabileceğiniz bankacılık hizmetlerini bankamatikler, İntenet ve mobil bankacılık, Ziraat Telefon Bankacılığı üzerinden alabilirsiniz. Ancak bu hizmetleri alabilmeniz için ise bankada hesabınız ve bu hesaba aktif olarak kullanabildiğiniz dijital ürünleriniz olmalıdır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.