Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası Bankkart Combo Kart Şifresi Öğrenme

Ziraat Bankası Bankkart Combo Kart Şifresi Öğrenme

Ziraat Bankası bünyesinde tahsisi yapılan kredi kartınız Combo Kartı teslim almanız ile bir şifre oluşturmanız gerekir. Bu şifrenin oluşturulmasında bir çok yol bulunuyor. Bu yollar bir Ziraat ATM’si, Ziraat İnternet ve Mobil Bankacılığı, Müşteri Hizmetlerinden yapabiliyorsunuz. En kolayı ise SMS yoluyla yapılanı. Mesaj yoluyla hem kredi kartınızın hem banka kartınızın şifresini alabilirsiniz. Burada banka kartı için SIFRE kredi kartınız için ise KKSIFRE yazın boşluk bırakın kartınızın son altı hanesi numarasını yazın boşluk bırakın ve anne kızlık soyadının son iki harf ve doğum yerinizi yazın. Kartınızın arkasında bulunan üç haneli güvenlik rakamını da yazdıktan sonra 4757’ye mesaj gönderin.

Bankkart Combo Şifre Alma

Ziraat bankası müşterilerine banka kartını ve kredi kartını aynı kart üzerinde sunuyor. Türkiye’de tek örneği olan bu kartın kullanımında her ikisi içinde aynı şifre kullanılabiliyor. Kartın size başvuru sonrası teslimi kuryeler tarafından yapılırken burada size açacağınız zarf içerisinde yeni combo kart şifresini alma yöntemleri de yazılıyor. Bu yöntemler sayesinde kartınızın şifresini alarak ödemeler yapabiliyorsunuz. Combo kartın bir yüzü kredi kartı iken diğer yüzü de banka kartınız olarak basılıyor. Ödeme esnasında da hangi karttan ödeme yapılacağını pos cihazından ödeme alacak kişiye bildirmek gerekiyor.

Okunmalı : Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartını İptal Ettirme

Müşteri Hizmetlerinden Combo Kart Şifresi

Eğer telefonla bankanın müşteri hizmetlerini arayarak şifre almak istiyorsanız arayacağınız numara 444 00 00  ve 0850 258 00 00. Bu numaraları aradıktan sonra Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine direk bağlanma sayesinde canlı destek alabilirsiniz. Burada yetkili sizi gerekli güvenlik soruları sonrasında gerekli olan sisteme yönlendirir ve sizde telefonunun numaraları yardımıyla kendinize bir şifre belirlersiniz. Bu şifreniz ile kartınıza ATM’den giriş yapabilirsiniz.

Ziraat Mobil İnternet Bankacılığından Şifre Alma

Eğer banka şubelerinde bir hesabınıza bağlı internet bankacılığını kullanabiliyorsanız bu şube sayesinde kredi kartınıza da ulaşabilirsiniz. Bu anlamda kartınızın ayarlar bölümünden giriş yaparak söz konusu kartınıza anlık olarak internette şifre belirleyebilirsiniz. Bu da en kolay şifre alma yöntemidir.

Şifre oluşturduktan sonra kartınızdan harcama yapabilmeniz için söz konusu şifreniz ile Ziraat Bankası ATM’sinden giriş yapmanız gerekebilir. Bu nedenle ödeme sorunu yaşarsanız endişelenmeyin ve bir bankamatik yardımı ile kartınızla giriş yaparak tekrar deneyin.

Temassız Özellikli Combo Kart

Tahsis sonrası teslim aldığınız ve şifre belirlediğiniz Bankkart Combo ile temassız ödemeler de yapabiliyorsunuz. Burada günlük olarak temassız ödeme yapabileceğiniz tutar 120 lira ile sınırlı. Bir kesim bu özelliğin kapatılması talebinde olsa da ödeme kolaylığı sağlayan bir hizmet olduğundan bahsetmek gerekiyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.