Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası ATM’den Kartsız Para Çekme – Yatırma

25.12.2021
631
Ziraat Bankası ATM’den Kartsız Para Çekme – Yatırma

Bankamatikler geçmişten günümüze banka şubesinden sonra fiziki olarak para çekme ve yatırma imkanı veren tek mecra. Buradan hesabımıza yada başka birinin hesabına para yatırıp, kendi hesabımızdan da para çekebiliyorsunuz. Bu imkanlar çerçevesinde son beş yılın en hızlı büyüyen bankası olarak dikkatleri çeken kamu bankası Ziraat Bankası ATM’den kartsız para çekme – yatırma  işlemini de birkaç adımla gerçekleştirebiliyorsunuz.

Teknik ile teknoloji ve internetin getirdiği hizmetlerden birisi olan ATM’ler ile bankaların sunduğu sistem kişilere onlarca bankacılık ürünü sunuyor. Bu ürünlerden sadece bir tanesi para çekme ve yatırma işlemi. Bu işlem için geçmişte en azından bankamatik kartına ihtiyaç duyulurken günümüzde bu durum tamamen değişti. Kişilerin hesabına kartsız para yatırırken yine hesabınızdaki parayı da kartsız olarak çekebiliyorsunuz.

Ziraat Bankası ATM’den Kartsız Para Yatırma

Ziraat Bankası bankamatiklerinden kartsız para işlemi için önceliğiniz hesap numarasını biliyor olmanızdan geçer. Burada atacağınız adımlar şu şekilde gelişiyor;

 • Ziraat Bankası ATM’sinden kartsız işlem ile giriş yapın
 • Para yatırma bölümünü seçin
 • Açılan sayfadan kartsız para yatırma ile TC numaranızı girin
 • Ardından cep telefonunuzu girin
 • Daha sonra parayı yatırmak istediğiniz hesap numarasını yazın
 • ATM’nin açılan para haznesi bölümüne yatırmak istediğiniz parayı koyun (burada koyacağınız paranın yatırma şartlarını taşıyor olması gerekir. Yani ıslak, yırtılmış, yıpranmış paraları ATM kabul etmeyebilir.)
 • Ardından vereceğiniz onay sonrası paranız ilgili hesaba aktarılmış olacaktır.

Ziraat Bankası ATM’den Kartsız Para Çekme

Para yatırma ne kadar karışık gibi görünse de en kolayı ise çekmedir. Burada çekim yapabilmeniz için bankada hesabınız ve bu hesabınızda da para olması gerecektir. Ziraat bankamatikten kartsız para çekme işlemi için atacağınız adımlar şu şekilde;

 • Ziraat ATM’sinden kartsız işlem menüsünü seçin.
 • Para çekme menüsü ile açılan sayfada cep telefon numaranızı ve TC kimlik numaranızı yazın.
 • Burada açılan sayfada bankada bulunan hesaplarınız listelenmektedir. Parayı çekmek istediğiniz hesabı seçin. Daha sonra istenilen bu hesabın şifresi olacaktır.
 • Daha sonra ise çekmek istediğiniz tutarı yazın. Paranızı para haznesinden almayı da unutmayın.

Ziraat Bankası ATM para çekme ve yatırma limitleri dahilinde yapılabilen bir işlem. Bu limitler dışında işlem çekim için yapabilirsiniz. Bunun için de masrafını ödemeniz gerekir.

Ziraat Bankası ATM Kartsız Para Çekme Yatırma İşlem Ücretleri

Bankalar bilindiği üzere bankamatikler üzerinden yapılan işlemler için de masraf almaktadır. Sizin hesabınıza bağlı olarak ayrı ücretlendirilme söz konusu olabilir. Fakat güncel olarak yatırma işleminiz için 5 tl ücret alınmaktadır. Bu rakam ileride değişiklik gösterebilir. Bu sebeple Ziraat Bankası ücretleri incelenmelidir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.