Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma limitleri

Ziraat Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma limitleri

Kartlı ve kartsız işlem ile hem yatırma hem çekme hizmeti veren Ziraat Bankası ATM’leri tüketicinin talebini hızlı yerine getiren bankacılık ürünü. Bu ürünü Ziraat Bankasından kullanmanız gerekiyorsa şanslısınız çünkü ülkenin en geniş şube ve ATM ağına sahip olan bir devlet bankası hüviyetinde. Ziraat Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma limitleri sizin müşteri potansiyelinize göre değişiklik gösterebilir. Fakat genel hizmet anlayışı içerisinde tüm limitler tüm müşterilere aynı olarak sunuluyor.

Ziraat Bankası Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası Bankkart Combo ile hesabınızdan para çekimi limiti 1.500 TL. 24 saat sonrasında bir kez daha çekim yapabilme imkanı var. Fakat daha fazla paraya ihtiyaç bulunuyorsa bunun masrafını ödeyerek limit üstü çekim yapabiliyorsunuz.

Emekli Maaşlarında Çekim Limiti

Emekli maaşını bankadan alanlar için limit sınırlaması yok. Bunun için hesabınızdaki tüm parayı çekebilme imkanları veriliyor. Hatta menü içerisinde olan para gösterilerek hepsini çek menüsü de bulunduruluyor. Bu nedenle hesabınızda 8 bin lira varsa bunun hepsini çek menüsünü seçebilirsiniz.

Kartsız Para Çekme

Ziraat Bankası bankamatiklerinden kartsız para çekimi yapmak istiyorsanız kartsız işlem menüsünü seçmelisiniz. Buradan sistemde kayıtlı olan telefon numaranızı ve TC numaranızı giriyorsunuz. Daha sonra size hesaplarınız listelenmektedir. Buradan hesap seçimi ile kartınızın şifresini girdikten sonra telefonunuza SMS ile kod gelir. Bu kodu ATM kanalıyla doğrulamanız gerekir. Doğrulama sonrası ise çekeceğiniz tutarı giriş yaparak paranızı çekebiliyorsunuz. Kartsız para çekme limitleri 500 TL ile 20 Bin Lira arasında değişiyor. Yani en fazla çekeceğiniz tutar 20.000 TL.

Kartsız para çekme işlemini sadece Ziraat Bankası bireysel müşterileri yapabilen bir ürün. Bunun için başvurunuzu banka şubesi, ATM yada internet şubesi üzerinden yapabilir ve hesabınızı açtırabilirsiniz. Ayrıca çekim için sistemde numaranız kayıtlı olması gerekir ki bu numara değişikliği olduğu zamanda güncellenmeli. Çünkü telefonunuza SMS kodu geliyor ve doğrulama yapıyorsunuz.

Para Yatırma Limiti

Burada sınırlama daha yüksek tutulmuş durumda. Yatırmanız için 20 bin lira gibi bir üst limit bulunuyor. Bu limiti parça parça yatırabiliyorsunuz. Yatırabilmeniz için en fazla 40 adet para yatırma imkanı var. Bu imkan dahilinde yatırabileceğiniz miktarlar ise 5,10,20,50,100 ve 200 TL olarak oluşuyor. Para yatırmada kullanacağınız ATM markası da önemli bir husus. Çünkü GRG marka ise tek seferde 200 adet NCR marka ise tek seferde 40 adet parayı hazneye koyup yatırabiliyorsunuz. Tabi üzerinde markalarına dikkat etmek gerekir.  Para yatırma işlemi her bankamatikte olmayabilir. Bunun için para yatırma haznesi olan bir ATM olmalı. Bu bankamatiklerin önünde zaten yatırılabildiğine dair yazı görebilirsiniz. Hesaba para yatırımı sonrası yatırmış olduğunuz tutar hesabınıza yada kredi kartınıza anında yansıyor.

Yatıracağınız paralar ise fiziki olarak uygun durumda olmalı. Yırtık, ıslak, kenarları kıvrık yada boyanmış paralar ATM tarafından kabul edilmiyor ve tekrar iadesini sağlıyor.

Para Çekimi sırasında ATM Parayı Aldı. Ne Yapmalıyım?

Bu durumda endişelenmeye gerek yok. Paranız emin ellerde diyebiliriz. Bu işlemle karşılaşmaız halinde yapmanız gereken Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinin numarasını yani 0 850 220 00 00 aramanız ve bilgi vermeniz yeterli oluyor. Zira biraz zaman geçtikten sonra tekrar hesabınıza bakarsanız paranın hesaba iade edildiğini görebilirsiniz.

ATM Kartımı Yuttu, Nasıl Alırım?

Bankamatik işlem sırasında teknik arızaya gelebilir, iletişim kopabilir. Bu durumda teknik olarak hesabınızı güvene almak için bu işleme başvuruyor. Bu durumda yapacağınız işlem için ATM Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye edebilirim.

QR Kod İle Para Çekme Limiti

Telefonlara gelecek olan QR kod ile para çekme işlemleri de teknolojinin getirdiklerinden. Bu sayede para çekimi yapabiliyorsunuz ve günlük çekme limitiniz ise 500 Lira.

QR Kod İle Para Yatırma Limiti

Paranızı çekmede olduğu gibi QR kodlar eşliğinde yapabiliyorsunuz. Burada da günlük olarak en fazla yatırabileceğiniz tutar 20 Bin lira olarak belirlenmiş. Para yatırma miktarları ise yukarıda belirttiğimiz üzere sayı ve durumlar üzerinden yürütülüyor.

Ziraat Bankası ATM Döviz Bozdurma

Bankamatikler özelliklerini taşıyor olmaları halinde dolar euro gibi dövizleri bozdurma, yatırma ve çekme imkanları da verebiliyor. Bankamatikten Euro, Dolar yatırıp çekme başlıklı yazımız da bu hususlara ayrıntılı olarak bilgi verdik. Bu sayede istediğiniz döviz türünü bankamatikten yatırıp, çekme yada bozdurma işlemi de yapabiliyorsunuz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.