Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası ATM Döviz (Dolar-Euro) Çekme

05.12.2019
5.222
Ziraat Bankası ATM Döviz (Dolar-Euro) Çekme

Ziraat Bankası ATM Döviz (Dolar-Euro) Çekme. Bankalar müşterilerine 7-24 hizmet alabilmeleri için kartlı ve kartsız işlem yapabilmelerine olanak veren bankamatik ağı ile donanımlı olarak hareket ediyor. Bu anlamda en çok atm ağına sahip olan Ziraat Bankası birkaç adım önde. Zira ülkenin en küçük ilçesinde dahi bir Ziraat şubesini bulabilirsiniz. Bu anlamda bankacılık ürünlerini ve hizmetlerini de bölgesel olarak değişkenlik göstererek verebiliyor.

Bankamatik Döviz Çekme

Ziraat Bankası devlet bankası olması ve her yerde ulaşılabilir şubelere sahip olması nedeniyle müşteri sayısının da oldukça fazla olduğundan bahsetmek mümkün. Bu sebeple kişiler açmış oldukları yatırım hesaplarını da bu banka şubelerinde değerlendiriyor. En çok yaptıkları ve açtıkları hesap ise Ziraat Bankası Altın Hesap. Bu hesap yanında kişilerin birikimlerini tuttukları bir başka hesap ta döviz hesapları. Açtıkları döviz hesapları ile birikim yapmaya çalışan tüketici kendisi için zamanı geldiğinde bu parasını TL ye çevirerek alabiliyor. Döviz kuru üzerinden çekmek isteyen kişiler de fiziken kendilerinin çekebilmesi için Ziraat Bankası ATM döviz çekme olarak yapmak istiyor. Fakat şunu belirtmekte fayda olacaktır ki; Ziraat Bankası ATMlerinden dolar ve euro gibi döviz çekimi söz konusu değil. Henüz bu hizmeti vermeyen banka talep edilmesi halinde işlemlerinizi banka şubeleri üzerinden yapmanızı istiyor.

Okunmalı : ATM’den Dolar Çekilir mi?

Hangi Banka Hesaplarından Döviz Çekilir?

Türkiye’de özellikle yaz dönemlerinde yoğun olan kıyı bölgelerinin ağırlık misafiri yabancı turistler. Bu kişiler ülkeye gelirken nakit para getirmekten ziyade geldikten sonra kendi hesaplarından gerektikçe çekmek isteyecektir. Bunun nedeni ise güvenlik adımıdır. Bu durumda parasını çekebilmek için bu kişilerin kendi hesaplarının olduğu bankalar ile anlaşmalı bir bankanın olması ve istedikleri zaman diliminde çekim sağlayabilmelerine olanak veren bankamatiklerin olmasıdır. Bu bankamatikler kişilere istedikleri zaman döviz çekme, TL’ye çevirme gibi imkanları verir. Döviz bürosu aramaktansa istenildiğinde TL ile çekim yapabilme dönüş yolunda da TL’sini yine dövize çevirerek kendi hesabına yatırabilme imkanları turistler için oluşturulmuş bir bankacılık hizmeti. Bu hizmeti veren bankaların başında da QNB Finansbank, TEB, Denizbank ve Garanti BBVA geliyor. Nitekim Garanti BBVA onlarca ülkede hizmet gören bir banka olarak yabancı kişiler için daha çok tercih edilebilir bir banka.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.