Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası ATM Dolar Euro Döviz Yatırıp Çekme

10.05.2020
432
Ziraat Bankası ATM Dolar Euro Döviz Yatırıp Çekme

Ziraat bankası ATM’lerinden dolar Euro döviz yatırıp çekme işlemi, özellikle döviz bozdurmak ya da kullanmak isteyen kişilerin ve turistlerin ilgisini çokça çeken bir konudur. ATM’ler, 7/24 döviz bozdurma imkânı sağladığı için bu işlem, ülkemizde dövize yatırım yapan vatandaşlardan daha çok gelen turistlerin ilgilisini çekmektedir.

 ATM’lerin bu özelliği, turist olarak gelenlere oldukça büyük kolaylık sağlamaktadır. Ziraat bankasından başka, bu işlemlere olanak sağlayan başka banka ATM’leri de bulunmaktadır. Hatta bazı banka ATM’leri yatırılan dövizi TL cinsine çevirme imkânı da sunmaktadır.

Okunmalı . Döviz Bozan ATM ler

Hangi Banka ATM’lerinden Döviz İşlemleri Yapılabilir?

Ziraat bankası ATM’lerinden dolar Euro döviz yatırıp çekme işlemi yapılabildiği gibi, haricen Vakıf bank, Halk bankası, Garanti BBVA, TEB, QNB Finansbank, Denizbank gibi bankaların ATM’leri de 7/24 döviz işlemlerini gerçekleştirmeye imkân sağlamaktadır. Bu işlemlerin ATM’lerden kolaylıkla yapılabiliyor olmasının en iyi tarafı, kartsız işlem yapmak isteyenlere de aynı imkânı sunuyor olmasıdır.

Ziraat bankasına ait bir ATM kullanarak döviz işlemi yapmak isteyen kişilerin kartlı ya da kartsız bu işlemi yapabilmesi mümkündür. TL işlemleri yapılırken izlenen aynı adımlar, ATM menülerinin yönlendirmesi sayesinde döviz işlemleri yapılırken de takip edilebilir ve böylece ATM üzerinden kolaylıkla hesaba döviz yatırıp çekme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Okunmalı : Ziraat Bankası Para Çekme Yatırma Limitleri

Ziraat Bankasından Döviz İşlemi Yapmanın Diğer Yolları

Ziraat bankası ATM’lerinden dolar Euro döviz yatırıp çekme işlemi turistlere oldukça kolaylık sağlayan bir sistem olmakla birlikte, internet ya da mobil bankacılığa erişimi olmayan Ziraat bankası müşterileri tarafından da tercih edilen bir yöntemdir. Ancak mobil ya da internet bankacılığına erişi olan müşteriler genellikle bu kanalları kullanmaktadır.

Turistler ise, bankamatik kullanmak istemedikleri durumlarda telefon bankacılığından faydalanabilmektedir. Ayrıca, döviz işlemi yapabilecekleri ortak ATM’lerden de bu konuda faydalanabilmektedirler. Yeni geliştirilen GPS yöntemleri sayesinde ise, turistler zorlanmadan döviz işlemi yapabilecekleri bankamatikleri bulabilmekte ve para yatırma, para çekme, elindeki dövizi türk parasına çevirme gibi işlemleri daha hızlı bir şekilde yapabilmektedirler. Ayrıca, müşterisi oldukları ana bankanın Türkiye ortakları aracılığı ile, turistler internet üzerinden de parasal işlemlerini halledebilmektedirler.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.