Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası Altın Hesap Yorumları

Ziraat Bankası Altın Hesap Yorumları

Günümüzde kişiler ellerinde fiziki olarak altın tutmak yerine tüm alacağını banka üzerinde açtıkları altın hesapları ile karşılıyor. Nitekim buradan alım ve satım istendiğinden başka banka ve kişilere gönderim açısından da ayrı bir kolaylık. Bu anlamda hesap açılmasından önce kişiler hangi bankanın altın hesabının daha avantajlı olduğu konusunda araştırma yapıyor. Zira bu anlamda sorulanlardan bir tanesi de Ziraat Bankası Altın Hesap Yorumları.

En Çok Yapılan Yorum Alım Satım Arasındaki Makas Farkı

Bankaların altın hesapları ile ilgili en çok mağdur edinildiği düşünülen ve yapılan yorum banka altın alım satım arasındaki makas farkları. Fakat burada göz ardı edilen bir çok sebep var. Bu sebepleri sizlere banka gram altın alım satım arasındaki fark başlıklı makalemizde açıklamıştık. Tüketici olarak bizler baktığımız zaman karşımızda sadece bankayı görürüz. Fakat Banka baktığı zaman karşısında milyonlarca müşteri göreceği için herkesi memnun etme çabasının içerisinde birde ticari olarak kazanç sağlama amacının olduğunu bilmek lazım. Elbette bankalar kazançları ile ön plana çıkıyor. Fakat küresel ekonomi ve ülke ekonomisinde meydana gelen anlık olaylar neticesinde dalgalanan altın kurları ile bankalar bir anlamda kendilerini güvene almak zorundalar. Bu nedenle de bazı durumlarda makas farkı oldukça yüksek olabiliyor. Bu nedenle banka hesabından gram altın alım satım yapmak isteyen kişilerin mesai saatleri içerisinde yapmaları maddi açıdan en doğru adım olacaktır.

Okunmalı : Ziraat Bankası Altın Günleri Nerede Ne Zaman?

Altın Transferi Masrafları

Yapılan yorumlardan bir tanesi de hesaplar arası gönderilen gram altın için bankaların masraf kesintisi uyguluyor olması. Bu durum Ziraat Bankası altın hesap için de geçerli. Bu anlamda yapılan EFT yada Havale ile masraf değişiyor. Kişiler gönderim için ücretsiz olmasını talep ederken bankaların bu tür hizmete olumlu bakmasını bekleyemeyiz. Yapılan EFT için yaklaşık 0,12 gram gibi bir kesinti söz konusu. Bu işlem için banka ücretsiz yaptığı zamanlar olsa da şehirler arası altın aktarımı için çok ta fazla görülmemesi gerekir diye düşünüyorum. Nitekim elinizle götürseniz daha çok harcama yaparsınız.

Okunmalı : En Ucuz Altın Nereden Ne Zaman Alınır?

Altın Fiyatlarındaki Düşüş

Yatırım amaçlı olarak Ziraat Bankası Altın Hesap ile gram altın alan kişilerin yaptığı yorumlardan bir tanesi de fiyatlarda düşüşün olması. Gram bazında alınan altının zamanla fiyatının düşmesi tüketici tarafından dillendirilirken bu durum aslında bankadan kaynaklanmıyor. Ekonomi dünyasında gelişen olaylar neticesinde düşen altın fiyatları ile sizinde almış olduğunuz altından zarar ettiğinizden bahsetmek mümkün. Fakat zaman içerisinde oluşan durumlar ve uzun vadede daha çok fiyatının artacağı düşünüldüğünde bu zarar olarak algılanmamalı. Nitekim sizler altını 250 liradan aldınız. Bir hafta sonra altının fiyatı 300 lira oldu. Kazandığınız 50 liranın yarısını bankaya verecek misiniz? Hayır. Peki fiyat düşünce neden şikayetçi oluyorsunuz… Bu düşüncede olan kişiler için Gelecekte altın fiyatları ne olur başlıklı yazımız faydalı olabilir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.