Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası Altın Günleri Nerede Ne Zaman?

04.12.2019
1.088
Ziraat Bankası Altın Günleri Nerede Ne Zaman?

Türkiye’de en fazla banka şubesine sahip Ziraat Bankası Altın günleri düzenliyor. Bu günlerin düzenlenmesindeki amaç kişilerin ellerindeki fiziki altınları banka şubesinde açacakları hesaba gram üzerinden yatırabilmektir.

Ziraat Altın Günleri İle Altın Toplanıyor

Ziraat Bankası altın günleri bankanın belirlediği altı bölge üzerinden ilan edilerek kişilerden fiziki altın toplanıyor. Burada oluşturulan bölgeler Karadeniz, Marmara, Ege, Akdeniz, Doğu ve Günaydoğu Anadolu İle İç Anadolu bölgesi olarak oluşturulmuş. Burada mevcut bölgelerde hangi şehirlerde alınacağı ise her ayın başında banka tarafından çıkarılan bülten ile ilan ediliyor. Buradan verilen link ile en yakın banka şubesini de öğrenebiliyorsunuz.

Ziraat Bankasının en son ilan ettiği altın toplama bölgeleri ve iller Altın vakti takvim olarak yayınlanıyor. Buradan dilerseniz şehirleri ve şubeleri de öğrenebiliyorsunuz. Aylar bazında illerde sadece bir banka şubesi üzerinden altın toplanıyor. Bu anlamda takip edilmesi gereken bir husus.

Yatırım İçin Ziraat Altın Hesabı

Ziraat Bankası şubeleri nezdinde yatırım hesabınızı açmanız için öncelikli olarak bir banka şubesine gitmeniz gerekiyor. Bu zorunlu bir işlem iken internet bankacılığını kullanan kişilerin buradan giriş yaparak kendilerinin de hesap açabildiğini belirtmek gerekiyor. Fiziki olarak toplanan altınlar grama çevriliyor ve kişinin yatırım hesabı olan Ziraat Altın hesap üzerine yatırılıyor. Bu sayede evdeki altınlarınız da ekonomiye kazandırılmış olurken ayrıca sizler için de güvenli bir adım oluyor.

Ziraat Altın Hesap Özellikleri

Ziraat Altın hesap gram bazında açılırken buradan fiziki altın olarak çekebilmeniz mümkün değil. Fakat nakit paraya çevirerek çekebiliyorsunuz. Vadeli ve vadesiz altın hesabı olarak iki farklı mevduat hesabı açabiliyorsunuz. Altınınızı TL ye çevirmek isterseniz günün her saati fakat dolar olarak çevirmek isterseniz bunun için sabah 9 ile akşam 6 saatleri arasında işlem yapmanız gerekiyor.

Ziraat Altın hesap açılımı ve diğer işlemler için başvuru kanallarınız ise banka şubeleri, Ziraat İnternet Bankacılığı ve Ziraat Çağrı merkezidir. Altın hesap alım ve satım arasında makas farkı oluşturur. Bu fark mesai saatleri sonrası ve tatil günlerinde daha yüksek olur. Bu nedenle Ziraat Altın hesap ile alım ve satımda mesai saatlerinin seçilmesi yatırımcı için uygun zaman dilimleridir. Altın alım ve satımı için kişiler en uygun zamanı arar. Bu nedenle En ucuz altın nereden alınır başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.