Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası 4747 SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

10.05.2020
2.386
Ziraat Bankası 4747 SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Ziraat bankası 4747 sms kredi başvurusu, kredi başvurusu için internet bankacılığını kullanmayı tercih etmeyen ya da kredi başvurusu için şubeye gitmeye zamanı olmayan müşterilerin, en çok kullandıkları yöntemdir. Ziraat bankası, sms bankacılığı uygulamasını devreye sokarak, özellikle eski pek çok müşterisinin ve emekli maaşını Ziraat bankasından alan müşterilerinin gönlünü kazanmıştır.

Ziraat bankası, sms bankacılığı aracılığıyla müşterilerinin genel kredi ihtiyacını da karşılamayı hedefleyerek, müşterilerin en çok başvuruda bulundukları 3 ana kredi çeşidi için sms bankacılığından başvurunun yolunu açmıştır. Bu kredi çeşitleri sırasıyla tüketici kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisidir.

Ziraat Bankası Tüketici ve Taşıt Kredisi Sms ile Başvuru

Ziraat bankası 4747 sms kredi başvurusu seçeneklerinden ilki, tüketici kredisi başvurusudur. Ziraat bankası, müşterilerinin nakit ihtiyacını her kanaldan karşılamak amacıyla, bu kredi çeşidi için sms bankacılığı kanalından başvurunun yolunu açmıştır. Başvuruda bulunmak isteyen müşterilerin Ziraat bankasına kayıtlı cep telefonu numarası üzerinden “TUKETİCİ” yazıp boşluk bırakarak T.C. kimlik numaralarını ardından talep ettikleri kredi tutarını, talep ettikleri vade sayısını ve aylık net gelir miktarını yazarak 4747 kanalına sms göndermeleri yeterlidir.

 İkinci seçenek ise, müşterilerin yine çokça tercih ettiği taşıt kredisidir. Taşıt kredisine başvuruda bulunmak isteyen müşterilerin, ziraat bankası sistemine kayıtlı cep telefonu numarasından “TASIT” yazarak boşluk bırakıp, T.C. kimlik numaralarını, kredi tutarını, aylık net geliri, vade aralığını ve taşıt bedelini yazarak 4747 numarasına göndermesi yeterlidir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Sms ile Başvuru

Ziraat bankası 4747 sms kredi başvurusu seçeneklerinin sonuncusu olan ve belki de Ziraat bankası müşterilerinin en çok yüzünü güldüren kredi seçeneği, konut kredisidir.  İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden kredi başvurusu yapmakta zorlanan ve şubeden kredi başvurusu yapmaya vakti olmayan müşteriler için düşünülmüş bu özelliktir. Ziraat bankası müşterileri diğer pek çok bankanın aksine, konut kredisi gibi yüksek miktarlı bir krediye sms ile başvuru yapabilmektedir.

Bu kredi çeşidine başvurmak isteyen müşterilerin, Ziraat bankasına kayıtlı cep telefonu numarasından “KONUT” yazarak boşluk bırakıp, T.C. kimlik numarası, kredi tutarı, aylık net gelir, vade aralığı ve konut bedelini yazarak 4747 numarasına sms göndermesi yeterlidir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.