Kredi Almanın Yolu

Ziraat Banka Kredi Kartı (Bankkart Combo ) Şifresini Öğrenme Nasıl Yapılır?

22.06.2020
1.197
Ziraat Banka Kredi Kartı (Bankkart Combo ) Şifresini Öğrenme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası geçtiğimiz yıllarda kredi kartı ile banka kartını tek bir kart ile Bankkart Combo ile müşterilerinin hizmetine sundu. Tüketicilere önemli avantajlar getiren bu kartlar sayesinde özellikle birden fazla kart taşımak tarihe karışmış oldu. Burada maaşlarını alanlarda dahil olmak üzere Bankkart Combo Bankamatik Kartı ve Kredi kartı sahibi olanlar kartlarının şifreleri ile işlem yapabiliyor. Bunun için ise öncelikli olarak size tahsis edilen ve teslim edilen kartın şifre işlemlerini yerine getirmeniz gerekiyor. Ziraat Banka Kartı Şifresi öğrenme işlemi de bir kaç adımla yapılabilen bir işlem.

Bankkart Combo Şifresi SMS İle Öğrenme

Bankkart combo sahiplerinin şifrelerini öğrenmek için banka şubesine gitmelerine gerek yok. Nitekim bu mecralardan öğrenmeniz de güvenliğiniz açısından sakıncalı iken bu durumu banka yönetimi de yasaklamış durumda. Her türlü alışveriş ödemesine imkan veren, para çekimi ve kredi kullanımı gibi hizmetlere olanak kılan banka kartınızın şifresini öğrenebilmeniz için yapmanız gereken kartınızın son altı numarasını, annenizin kızlık soyadının son iki harfini veya doğum yeriniz ile kartınızın güvenlik numarasını yazdıktan sonra 4757 ye mesaj göndermeniz yeterli oluyor. Gönderim esnasında soyad veya doğum yerinizde türkçe karakter olabilir. Bu durumda aslını yazmanız gerekir. Aynı zamanda buradan şifrenizi öğrenebilmeniz için telefon numaranızın bankada kayıtlı olması ve bankaca bilinmesi gerekir. Aksi takdirde istediğiniz bilgiler telefonunuza gelmez.

Örnek SMS : SIFRE boşluk KARTIN SON ALTI HANESİ boşluk ANNE KIZLIK SOYADI SON İKİ HARFİ boşluk 3 HANELİ GÜVENLİK NUMARASI. bunları yazdıktan sonra 4757’ye mesaj gönderiyorsunuz. Banka size anlık olarak yine mesaj yoluyla cevap veriyor.

Okunmalı : Ziraat Bankası Para Çekme ve Yatırma Limitleri

ATM’den Ziraat Kartı Şifre Öğrenme

Mevcut kartınız size kurye ile teslim edilir. Kurye ile teslim sırasında size verilen bilgiler dahilinde isterseniz kart şifrenizi de Ziraat ATM’leri üzerinden yapabilirsiniz. ATM’den şifreniz ile girdikten sonra ilgili menü ile şifre oluşturma işlemini yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden Ziraat Bankkart Şifre Öğrenme

Kartınıza yeni şifre oluşturma yada yeni şifre alımını müşteri hizmetleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bankanın 444 00 00 yada 0 850 220 00 00 numarasanı aramanız ve gerekli güvenlik sözcüklerini geçmeniz gerekiyor. Bu sayede yetkili sizi dijital ortama bağlıyor ve tamamen dijital olarak kimse görmeden şifrenizi belirliyorsunuz yada güncelliyorsunuz. Banka yetkilileri hiç bir şekilde güvenlik tedbiri olarak sizin şifreleriniz görmez ve bunun yanında kimseyle paylaşmanızı istemez. Hatta sürekli de uyarı yapma yoluna gider.

Okunmalı : Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Nasıl Öğrenilir?

Kısaca Ziraat Kart Şifre Alma

Ziraat Bankası Kartı Şifresi Alma için SMS gönderme, Müşteri Hizmetlerini Arama, Bankamatiklerden şifre belirleme yolları ile kredi kartı yada bankamatik kartınızın şifresini oluşturabilir ve güncelleyebilirsiniz.

Ücretlendirme (Şifre Alımında)

Ziraat Bankası müşterilerinin talepleri doğrultusunda oluşturduğu şifreler için ayrıca ücret almaz. Fakat aradığınız telefon ile aradığınız numaraya ve hattınızın paketine göre arama ücreti ile ücretlendirilebilirsiniz. Zira özellikle cep telefonlarında bulunan paketler ile 444 ile başlayan numaralar ücretlidir. Bunun yanında SMS ile bilgi talebiniz ise sadece bir SMS ücreti ile faturanıza yansıyor. Bu durum yine GSM operatörünüze bağlı olarak gelişen bir durum. Yani bankanın tahsil ettiği bir masraf değildir.

Bankkart Şifresi Unutulursa Ne Yapmak Gerekiyor?

Yapmanız gereken tek husus hemen Ziraat Müşteri Hizmetlerini aramak olmalı. Buradan ilgili menü ile kendinize yeni bir şifre oluşturma yapabilirsiniz. Bu durumda oluşturduğunuz şifre ile hizmetlerinizi yapmaya devam edersiniz.  Şifre unumutu için bazı kişiler kartların üzerine şifre yazma yoluna gitmektedir. Bu durum tamamen sizin güvenliğiniz için tehlike oluşturur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

2