Kredi Almanın Yolu

Yurt Dışına En Ucuz Para Gönderme Yolu Nasıl Olur?

28.07.2020
719
Yurt Dışına En Ucuz Para Gönderme Yolu Nasıl Olur?

Yurt dışına en ucuz para gönderimi için ön ödemeli kartlar, e-cüzdanlar başta olmak üzere düşük miktarlarda gönderimler için Western Union tercih edilen yollar arasında bulunuyor.

Para transferinin gerçekleştirilmesi internet bankacılığı üzerinden çok daha hızlı ve masrafsız oluyor. B Bu durum havale ya da EFT için bir fark oluşturmasa da yurt dışına para gönderimleri için önemli masrafları beraberinde getirebiliyor. Yurt Dışına En Ucuz Para Gönderme arayışı olanların ana amacı cebinden fazla para çıkmasını önlemek. Bununla birlikte gönderilen paranın da yerine ulaşması zaman alan hususlar arasında.

Türkiye Dışına Para Gönderimi

Bankaların para transferinde hiç para talep etmemesi tüm tüketicilerin ana isteği. Fakat ticari amaçla kurulmuş bankaların bu tür taleplerinin olması da gayet normal. Hatta yüksek rakamlardaki masraf kesintileri ile karşılaşıyor olmamız bizi para gönderirken de düşündüren husus. Özellikle ülke sınırları dışına para gönderiyorsanız bu durumu daha ağır yaşıyorsunuz. Burada yurt dışına en ucuz para gönderme arayışları bu nedenle oluşuyor. Küçük miktarda para göndermek bile neredeyse göndereceğiniz para kadar masrafa neden oluyor dersek yanlış olmaz. Özellikle yurt dışında öğrencisi ve ailesi olan kişilerin bu yolla gönderimde hangi bankanın hangi gönderimi ile daha uygun fiyatlara yapılacağı arayış içerisine sokuyor.

Yurt Dışına Para Gönderimi Masraflı Olabiliyor

Yurt dışına para gönderimi için masraf alımı dışında size verilen rakamlar karşısında sürpriz kesintiler göndericileri korkutuyor. Burada size fiyat verilmiş olsa da sonradan karşınıza farklı rakamlar çıkabilir hatta para gönderimi sonrasında alıcı parayı çekerken ikinci bir masrafla karşılaşabiliyor. Gizli ücret diyebileceğimiz bu husus ülke içerisinde düzenlenen kampanyaların bir çoğunda mevcut. Sürekli karşımıza çıkan bu sürpriz kesintiler nedeniyle tüketici banka hesaplarını sorguluyor. Burada amaç daha az masraf ödemesi yapmak.

Göndereceğiniz Döviz Cinsi de Etkili

Öncelikle para gönderimi, göndereceğiniz tutar ile göndermek istediğiniz döviz cinsi de masrafa konu edilen diğer hususlar. Burada göndereceğiniz tutar üzerinden oran ile masraf alınırken, döviz cinsi için ayrı komisyonlar söz konusu olabiliyor. Gönderdiğiniz kişinin parayı çekerken hangi döviz cinsi ile çekeceği de önemli. Örneğin dolar kurundan gönderecekseniz TL nizi dolara çevirmeniz gerekir. Burada makas farkı ile oluşan bir rakamdan söz etmek mümkün. Ayrıca alıcı yine dolar üzerinden çekmek istediğinde bankada başka problemler çıkabiliyor ve farklı para cinsinden verilmesi söz konusu ediliyor. Bu durumda yine fark ile alıcı daha az para çekmiş olabiliyor. Burada yurt dışına para gönderme için tüm muhtemel çıkabilecek masrafları da dikkate almakta fayda bulunuyor.

Yurt Dışına Para Gönderimde Western Union

Yurt dışındaki bir hesaba bankanızın western union özelliği ile para gönderimi söz konusu. Göndereceğiniz tutar düşük miktarda ise en uygun gönderim yollarından birisi olan bu hizmet ile bankanızın ve sizin müşteri potansiyelinizdeki durumunuza bağlı olarak ücretsiz gönderim de söz konusu olabiliyor. Burada göndereceğiniz tutar 250 dolar yada euro nun altında ise bu alternatifi değerlendirebilirsiniz.

Ön Ödemeli Kartları Alternatif

Bankaların müşterilerine sunduğu ön ödemeli kartlar bulunuyor. Bu kartların varlığından haberdar olmasak ta Türkiye’de bazı bankalarda bu hizmeti veriyor. Bu kartların tahsisi ile karta yapılan yüklemeler kredi kartları üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Harcama olarak görünün bu husus ile kişinin kartına yüklenen parayı harcama yapması mümkün. Nakit çekim olarak yapılmasa da bankaların ön ödemeli kartları yurt dışına en ucuz para gönderme alternatifi olarak sunuluyor. Tüketici her ne olursa olsun gönderim öncesi bu araştırmaları yapması halinde daha az masraf ödeyebilir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.