Kredi Almanın Yolu

Yeni Onaylanan Kredi Kartının Teslimi, Anında Kredi Kartı Teslimi

23.12.2021
850
Yeni Onaylanan Kredi Kartının Teslimi, Anında Kredi Kartı Teslimi

Kredilere oranla başvuru sonrası onaylanması kolay olan bankacılık ürünü kredi kartlarıdır. Kredi kartına onlarca başvuru yolu oluştu. Dijital ortamlardan başvuru yaparken bunu bankaların alan çalışmaları neticesinde adresinize kadar gelen kişilerden dahi başvuru yaparak, hatta anında kartınızı teslim alarak kullanıma başlayabiliyorsunuz. Tüm bankalarda bu anlık kart tahsisi yapılamıyor olsa da özellikle QNB Finansbank ve Akbank başvuru sonrasında yeni onaylanan kredi kartınızı anında teslim edebiliyor.

Yeni Onaylanan Kredi Kartı Ne Zaman Teslim Edilir?

Kredi kartınızı almış olduğunuz bankanız ile sorun yaşamanız yada kampanyalarından muzdarip olduğunuz için kartınızı değiştirmek isteyen kişilerden birisi olabilirsiniz. Ya da hayatınızda ilk kez kart sahibi olmak için bankaya başvurdunuz ve kartınız ne zaman teslim edileceğini bilmiyorsunuz. Ama bu durumu merak etmiyor da değilsiniz. Birer insan ve tüketici olarak bu meraklar içerisinde sürekli kalmışızdır. Ama burada kredi kartına başvurulması, çıkartılma, teslim edilmesi durumu aslında çok net ve kısa.

Anında Teslim Kredi Kartları

Kredi kartlarını alabilmeniz için başlıca yollar arasında internet sitelerinden, internet bankacılığından, banka şubelerinden, SMS ile başvuru olarak sıralayabiliriz. Bu başvuruların alınması ve onaylanması hususu öyle zannedildiği gibi çok uzun süreler içermiyor. Bankaların alan çalışmaları sırasında ellerinde bulundurdukları mobil bankacılık sistemleri sayesinde TC numaranız ile giriş yapılarak sorgulama neticesinde kredi notunuza bağlı olarak başvuru onayının hemen alınabiliyor. Bu durumu bir adım ödeye götüren QNB Finansbank daha çok müşteri potansiyeline ulaşabilme adına alan çalışmaları yapıyor. Kendi personeli ile deyim yerindeyse kapı kapı gezen yetkililer ilgili onay ile anında kart tahsisi yapıyor. Kişiye bu kartını teslime ediyor ve kişi de şifresini temin ederek hemen kullanıma başlayabiliyor. Bu iyi bir özellik olarak sıralanabilir.

Aynı şey Akbank içinde geçerli. Alan çalışması çok yapmıyor olsalar da banka şubeleri nezdinde yapacağınız kredi kartı başvurusuna banka anında onay verebiliyor. Bu onay sonrasında size tahsis edilen kart kapalı zarf içerisinde veriliyor ve kişi telefon bankacılığı yada sms yolu ile yeni şifresini alıyor ve yine kullanıma başlıyor.

Anında kredi kartı tahsisinde tek etken size verilen kartın üzerinde adı ve soyadınız yazmıyor olmasıdır. Bunun dışında tüm kredi kartları ile aynı özellikleri taşır ve limitleriniz dahilinde harcama yapar, avans çekebilirsiniz.

Dijital yoldan başvuru yapılması halinde bu durum 2-3 haftayı bulabiliyor. Nedeni hemen onay almış olsanız dahi bu onay sonrasında kartınızın basılıp ve size ulaştırılması sürecini kapsıyor. Bu durum kart basım yerinde yoğunluk ile alakalı bir husus ta olabilir. Bu yoğunluk size kartın ulaşmasını uzatabilir.

Kartın Teslimi Bir Ay’ı Bulabiliyor

Kart başvurusundaki kolaylıklar size tesliminde sağlanmaya çalışılıyor olsa da bu zaman alabiliyor. Adınıza özel olarak basılmış kartlar kuryeler aracılığı ile size gönderiliyor. Kurye kartınızı teslim etmek için size telefonla arayıp nerede olduğunuzu, kartınızı teslim etmek istediğini beyan ediyor. Bundan sonra size ulaşılması ile kartınız size teslim ediliyor aynı zamanda kartınız ile ilgili kredi kartı sözleşmesi kurye tarafından size tüm sayfaları imzalatılıyor. İmzalanan nüshayı kurye tekrar bankaya gönderirken bir nüshası da size kalmış oluyor.

Bankaya giden imzalı nüsha sonrası kartınız kullanıma açılıyor ve kartınızla gelen belgede belirtildiği üzere adımlarınızı atarak kartınızın şifresini alıyor ve kullanmaya başlıyorsunuz.

Kredi Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Başvuru sonrasında yeni onaylanan kredi kartınız size uzun süre gelmemiş olabilir. Bu kartın teslime yaklaşık bir aylık süreyi kapsayabiliyor. Bu süre sonunda hala gelmemişse yapacağınız işlem bankanızın müşteri hizmetlerini aramak ve kartınızın durumu hakkında güncel bilgi almaktır. Size ulaşmaya çalışan kurye ulaşamadığından gelmiş olan kartınız tekrar iade edilmiş olabilir. Bu nedenle tekrar gönderimini müşteri hizmetlerinden talep edebilirsiniz.

Kredi kartı tahsisi sonrasında borcunu ödeyemeyen kişi sayısı da çok. Bu durumda borçlu kişilerin tercih ettiği bankacılık ürün ise yapılandırma söz konusu. Bu anlamda en uzun vade ile kredi kartı borcu yapılandırması için hazırlamış olduğumuz yazımızı okumanızı tavsiye edebiliriz.


Yorumlar
 1. Tuğba karal dedi ki:

  Akbank tan anında teslim aldım kartımı. Sonrasında da adıma kayıtlı olarak yeni kart geldi. Sorunsuz axess sahibi oldum. Teşekkürler bilgi için….

 2. Ayşe Dağ dedi ki:

  Merhabalar. Ben kredi kartı istediğimde bu yana yaklaşık iki ay geçti. Henüz kartım elime geçmedi. Ne yapabilirim

  1. Aydın Turan dedi ki:

   Ayşe hanım orada bir karışıklık var. Bu kadar süre beklemez. Siz en iyisi müşteri hizmetlerinizi arayın.