Kredi Almanın Yolu

2022 Yılı Yeni Kimlik Ücretleri Ne Kadar Oldu?

23.12.2021
1.220
2022 Yılı Yeni Kimlik Ücretleri Ne Kadar Oldu?

Yeni yıla girmemize az kala nüfus müdürlüklerinde yoğunluk bir nebze daha artış gösterdi. Bunun nedeni yeni yıl ile birlikte yeni kimlik alımında ödenecek ücretin yükseleceği ve kişilerin daha fazla para ödemesi yapmak istememesi. Devlet yeni kimlik alımında ödenen tutarda önemli artışlar sağlamasa da bir kesim insan çok daha yüksek tutarların söz konusu edileceği endişesi ile nüfus dairelerindeki yoğunluğu artırdı. Yeni yıla girmemize az kala nüfus cüzdanı bedelleri kesinlik kazanacak. Fakat güncel olarak yeni kimlik ücretleri ne kadar oldu sorusunun cevabı henüz yanıt bekleyenler arasında. Bu anlamda yeni fiyatları sitemizden açıklanmasının ardından öğrenebilirsiniz.

2022 Yılı Kimlik Ücretleri

Kanuni bildirim dışı doğumlarda 37,50 TL

Yeni Kimlik Değişimi 37,50 TL

Yeni Kimlik kayıp değişimi 75,00 TL

2021 Yılı Kimlik Ücretleri

Kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı 30,00 TL

Değiştirme nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı 30,00 TL

Nüfus Cüzdanı kayıp bedeli 30,00 TL
Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı kayıp bedeli 60,00 TL

2020 Yılı Yeni Kimlik Ücreti Ne Kadar Oldu?

  • Kanunen belirtilen tarihler dışında düzenlenen kimlik için 25,00 TL
  • Değiştirme Kimlik Kartı 25,00 TL
  • Nüfus Cüzdanı kayıp Ücreti 25,00 tL
  • Yemi Kimlik Kartı Kayıp Bedeli 50 TL

Yapılan açıklamalar harç ve değerli evrak bedellerine yeni yıl ile yapılacak yeni değerleme oranlarının % 22,58 olacağı yönünde. Bu anlamda Yeni nüfus cüzdanı ücreti 2020 yılına girmemizle birlikte yaklaşık 25,00 TL oldu. Bu durumda kayıp kimlik bedelinin ise 50 TL .

Yeni yıla girmemize henüz 45 gün kadar süre kaldı. Yeni nüfus cüzdanı alımlarında ödenecek bedellerde güncelleme yapılmasına kesin gözüyle bakabiliriz. Buna rağmen önemli artışlar söz konusu olmasa da, artış yaşanması durumunda yeni kimlik ücretleri ve yatıracağınız tutarlara bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

2019 Yeni Kimlik Ücretleri Ne Kadar?

  • Yeni kimlik ücreti 22,50 TL
  • Kayıp olan yeni kimlik ücreti 45 TL
  • Yıpranan, eskiyen yeni kimliğin değiştirilmesi 22,50 TL
  • Yeni doğan bebeklerde ücretsiz olsa da yeni kimlik alımında süre aşımı olması halinde 22,50 TL

Yeni Kimlik Ücreti Beş Yolla Ödenebilir.

Yeni kimlik ücreti ödenmesinde beş yol bulunuyor. Bu anlamda yeni kimlik ücretini internetten ödeme revaçta. Bunun yanında diğer yollardan da ödenebiliyor. Yeni kimlik başvurusu yapmadan önce ödenmesinde fayda olacağı kanaatindeyim. Zira nüfus müdürlüğünde alacağınız randevu ile ödeme yapmadan geri dönme ihtimalinin dikkate alınması gerekebilir.

Randevu Almadan Yeni Kimlik Alınır mı?

Nüfus cüzdanı çıkarılması için randevu alınması şart değil. Fakat alınması mantıklı bir adım. Bu anlamda randevusuz kimlik alınır mı sorusunun cevabı evet alınabilir. Bu konuya açıklık getirecek olan Randevu Almadan Yeni kimlik Nasıl Alınır sorumuzun cevabını ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.