Kredi Almanın Yolu

Yeni Kimlik Ücreti Anlaşmalı Bankalar Hangileri?

23.12.2021
901
Yeni Kimlik Ücreti Anlaşmalı Bankalar Hangileri?

Geçtiğimiz yıl yenilenen ve herkese dağıtılmaya başlanan yeni nüfus cüzdanları için herkesin cebinden bir bedel çıkacak. Bu bedel yeni kimlik ücreti her yıl Ocak ayında değişiklik gösteriyor. Bu bedeli yatırmanın yolları birden fazla. Yani karşınıza yeni kimlik ücretini yatırmanın beş yolu olarak anlatılabilir.

Yeni Kimlik Ücreti Anlaşmalı Kredi Kartları

Alacağınız kimlik kendiniz ve aileniz için önemli. Zira belli bir yeni kimlik başvuru yapma süresi belirlenmiş. Fakat bu süre sonunda eski kimliklerinizi kullanamayacaksınız diye bir kaide de bulunmuyor. Fakat yenilenen ve küçülen yeni kimliklerin alımları için nüfus müdürlüklerine müracaatlar devam ediyor. Bununla birlikte nüfus dairelerindeki yoğunlukta pasaport işlemleri, ehliyet işlemlerinin yanında hızla devam ediyor. Yeni kimliğini kaybedenlerde, yeni kimlik alacaklarda nüfus müdürlüklerinden kimlik başvurusunu yapabilmek için öncelikli olarak randevu almalı. Nedeni ise bu yoğunluktan etkilenmeden hareket etmek ve istenileni almak.

Yeni Kimlik Ücreti Yatırabileceğiniz Bankalar

Yeni kimlik ücreti anlaşmalı bankalar kişilerin merak ettiği hususların arasında. Nedeni ise elinde bulunduğu kredi kartı, banka hesabına göre hangisine yatırıp yatıramayacağını sorgulama. Fakat burada devlet tüm adımlar atmış. Bu anlamda elinizde bulunan master card, visa yada Troy kart ile istediğiniz gibi ödeme yapabiliyorsunuz. Bunun yanında elbette banka şubelerini de kullanabilirsiniz. Burada yeni kimlik ücreti anlaşmalı bankaları ve kartlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Garanti BBVA Bonus Kredi Kartı ve Banka Şubesi
  • Ziraat Bankası Combo Kart ve Banka Şubeleri
  • Denizbank Bonus Kredi kartı ve Banka Şubeleri
  • TEB Bonus Kredi Kartı ve Banka Şubeleri
  • Yapı Kredi World Card ve Banka Şubeleri
  • Enpara Finanskart ve Banka Şubeleri
  • İş Bankası Maximum Kart ve Banka Şubeleri

Nasıl Yatıracağım?

Yeni kimlik ücretini internetten yatırma işlemi için adresiniz interaktif vergi dairesi. Buradan giriş yaptıktan sonra TC Kart Bedeli yatırma sayfasını seçiyorsunuz. Buradaki bilgileri doldurduktan sonra ödeme için bankanıza yönlendiriliyorsunuz ve 3D güvenlik aşaması sonrası ödeme gerçekleştirilmiş oluyor. İsterseniz internet bankacılığı kullanıcısı olmanız halinde buradan da hesabınızdan ödeme yapabilme imkanlarınız mevcut. Yani istediğiniz gibi bir ödeme yapma şansına sahipsiniz. Yeni kimlik ücreti anlaşmalı bankalar sayesinde yeni kartınızın ücreti öderken en önemli dikkat etmeniz gereken husus da ödeme yaptığınız TC numarası olacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.