Kredi Almanın Yolu

2022 Online Yeni Kimlik Randevu Alma

23.12.2021
952
2022 Online Yeni Kimlik Randevu Alma

Yeni kimlik alımı için başvuru için öncelikli olarak randevulu sisteme geçen Nüfus Müdürlükleri son aşamada gerekli önlemler ile personel alımı sonrası randevusuz da hizmet vermeye başladı. Fakat yoğun olan dairelerde daha hızlı işlem yapmak ve bekleme ile zaman kaybının önüne geçmek adına randevu alınması en mantıklı adım. Bu anlamda online yeni kimlik randevu alma işleminin adımlarını sizler için paylaşmak istedik.

Yeni Kimlik Randevusu Nasıl Alınır?

Yeni kimlik başvurusu ile alımı için randevu almanızda iki farklı yol bulunmaktadır. Birincisi internet üzerinden çevrimiçi olarak diğeri ise Alo 199 çağrı merkezini arayarak almaktır. Öncelikli olarak açıklamak gerekirse randevusuz yeni kimlik nasıl alınır sorusunun cevabını sizlere ayrıntılı olarak vermiştik. Burada alıp almamak tamamen sizin elinizde. Fakat özellikle nüfus olarak yoğun ilçelerde Nüfus Müdürlükleri verdikleri işlemler ile çok yoğun dönemler yaşayabiliyor. Bu nedenle istediğiniz zaman istediğiniz işleminizi alamayabilirsiniz. Burada nüfus müdürlükleri ehliyet, pasaport, kimlik ve adres kayıtları gibi şilemler yaptığından sizin talebinize yetişemeyebilir. Bu durumda yeni kimlik randevu al sayesinde istediğiniz tarih ve nüfus müdürlüğüne randevu almanız da mümkün. Burada randevu almak için önünüzde birden fazla yol bulunuyor. Bu yollardan sadece birisi olan internetten online yeni kimlik randevusu almanız için atmanız gereken adımlar şu şekilde;

  • Öncelikli Olarak Randevu Alma Sayfasına gidin. nvi.gov.tr
  • Buradan TC Kimlik Kartı Randevu al menüsünü seçin. Bu aşamada size bilgi notu gelmektedir. Bu anlamda randevu öncesi ve sonrası için önemli ipuçları verilmektedir. Bu ipuçları önemli bir husus. Nitekim sizlerin faydasına olacak hususlardır. Kabul ederek devam edebilirsiniz.
  • Açılan sayfada adınız soyadınız, TC numaranız, Telefon numaranız güvenlik kodu, doğum tarihiniz ve mailinizi girdikten sonra devam et butonuna basıyorsunuz.
  • Arkasından randevuyu almak istediğiniz il ve ilçeyi seçiyorsunuz.

  • Bu seçim sonrası karşınıza ilçeler ve seçebileceğiniz tarihler gelmektedir. Buradan seçtiğiniz ilçe tarih ile devam ediyorsunuz.
  • Arkasından açılan sayfadan kişi seçimi mevcut. Kendinizin veya aile bireylerinden birini de seçerek ekleme yapabiliyorsunuz. Burada en az bir kişiyi seçmeniz gerekiyor. Yanındaki ekle butonu ile ve ileri tuşu ile devam ediyorsunuz.
  • Arkasından randevu almak istediğiniz saat aralığı beliriyor. Seçilen kişinin isim ve soy isminde bazı harfler görünürken tam olarak kim olduğu belli olmuyor. Açılan sayfada kişi seçimi butonu ile saat aralığını seçiyorsunuz.
  • Bu seçimler sonrası yeni kimlik için cep telefonunuza bir sms geliyor ve bu mesajda onay kodu bulunuyor.
  • Daha sonra tebrikler başlığıyla yeni bir sayfa açılırken ayrıca bilgilendirmede randevu alınan nüfus müdürlüğünden sıramatikten sıra alınması gerektiği hatırlatılıyor.

T.C.Yeni Kimlik İçin Gerekli Belgeler

Yeni kimlik Randevu al için son sayfa içerisinde ayrıca yeni TC Kimlik kartı için gerekli belgeler pdf formatında verilmektedir. Burada doğum nedeniyle, değiştirme nedeniyle, kayıp nedeniyle, Türk vatandaşlığı kazanılması nedeniyle istenilen belgeler sıralanmış durumda. Bunun yanında en son aşama da ise kimlik kartı başvurusu için bilinmesi gerekenler belirtiliyor. yeni-kimlik-icin-gerekli-belgeler


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.