Kredi Almanın Yolu

Yeni Kimlik Çıkarma Parasını Ziraat Bankası ATM’sinden Yatırma

11.11.2019
1.585
Yeni Kimlik Çıkarma Parasını Ziraat Bankası ATM’sinden  Yatırma

Yeni kimlik çıkarma parasını yatırma için önünüzde beş tane yol bulunuyor. Bu yollardan birisi bankamatikler üzerinden ödeme. Bu anlamda tüm bankalar ile anlaşma yapılmış olsa da, en çok ATM ağına sahip devlet bankası Ziraat bir adım önde diyebiliriz. Burada yeni kimlik çıkarma parasını ziraat bankası atm’sinden yatırma işlemi de oldukça pratik bir işlem.

Ziraat ATM Yeni Kimlik Parası Nasıl Yatırılır?

Yeni kimlik ücreti anlaşmalı bankalar üzerinden alacağınız yeni nüfus cüzdanı bedelini yatırabiliyorsunuz. Bu yollardan birisi bankamatik. Bu anlamda Ziraat Bankası ATM’sinin de para yatırılabilir özellikli olması gerekiyor. Bunun yanında kartsız işlem menüsü ile yatırma işleminin devamında atmanız gereken adımlar şu şekilde;

  • Kartsız İşlem menüsü seçin.
  • Ödeme İşlemleri menüsü
  • Vergi ödemeleri menüsü
  • Sürücü belgesi ve kimlik yenileme menüsü
  • Kimlik Belgesi ücreti ödeme seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada yeni kimlik alınacak olan kişinin TC numarasını yazın.
  • Burada yeni kimliği hangi nedenle almak istediğinizi seçmelisiniz. (yeni doğan, kayıp, kimlik yenileme gibi)
  • Bu aşamadan sonra sayfada ödemeniz gereken tutar görünrü. Bu tutarı ATM para yatırma çekme bölümüne koyun.
  • Para üstünü bankamatik size vereceğinden daha fazlasını yatırabilirsiniz.

Ehliyet Harcını Ziraat Bankası ATM’sinden Ödeme

Vergi ve harç ödemelerini adresi Ziraat Bankası şubeleri ve bankamatikleri. Buralardan ödeme yapma imkanları bulunuyor. Fakat 7-24 saat mevhumu gözetmeksizin bu ücretleri bankamatikler üzerinden de yatırabilirsiniz. Ehliyet harcı ve yenileme ücretini ödeyebilmek için Ziraat ATM seçeneğini seçerseniz bunun için yeni kimlik ücreti ödeme seçeneği ile aynı şekilde hareket ediyorsunuz. Sadece seçenek olarak ehliyet harcı seçeneği ile hareket etmeniz gerekiyor.

Yeni Kimlik Ücreti Ne Zaman Ödenmeli

Yeni kimlik başvurusu için randevu alabilirsiniz. Bu randevu ile nüfus müdürlüğünde işlemlere başlamadan önce ücretinin ödenmesi gerekir. Bu ücretin ödenmesi TC numarası üzerinden yapılır. Bunun için yeni kimlik alınacak kişinin TC numarasının doğru girilmesi önemlidir. Bu numara ile sistem otomatik olarak ücretin ödendiğini gösterir. Bunun için ayrıca belge almanıza yada nüfus müdürlüğüne ibraz etmenize gerek yoktur.

Ziraat Bankası ATM Yeni Kimlik ücreti ödeme işlemleri ile ilgili olarak teknik desteği ayrıca Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri üzerinden alabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.