Kredi Almanın Yolu

Yapı Kredi Bankasından Satılık Gayrimenkuller

Yapı Kredi Bankasından Satılık Gayrimenkuller

Banka bünyesinde satılığa çıkardığı arsa, tarla, işyeri, otel, fabrikalar, mesken gibi taşınmazları kendi internet sitesinden ilan ediyor. Burada onlarca satış ilanını bulabilmek mümkün. Bu anlamda Neden Yapı Kredi Bankasından Satılık Gayrimenkul alınmalı sorusunu sorarsanız en büyük cevabı çok uygun fiyatlardan alınabiliyor olmasıdır.

Bankadan Satılık Gayrimenkuller

Banka yaptığı ilanda satışa konu edilen taşınmazın fotoğrafını, adresini, pafta ve parsel bilgilerini sunuyor. Burada hemen bilgi almak istiyorum menüsü bulunuyor. Buradan dolduracağınız teklif formu ile birlikte iletişim bilgilerini verdiğiniz için banka size dönüş yaparak söz konusu satış ilanındaki bilgiler için sizin öğrenmek istediklerinizi bildiriyor. Buradaki teklif ver butonu da aynı sayfaya yönlendiriyor. Fakat arada bulunan seçenekten teklif vermek istiyorum ya da gayrimenkul hakkında görüş almak istiyorum seçeneğini seçmelisiniz. Bu aşamadan sonra banka yetkilileri sizlere ulaşacaktır.

Okunmalı : Ziraat Bankasından Satılık Gayrimenkuller

Yapı Kredi Bankası Teklif Usulü Satılık Taşınmaşlar

Yapı Kredi Bankasından Satılık gayrimenkuller Kamu İhale Kurumu dışında şartlarda satışa konu ediliyor. Bankanın kendi mevzuatına kalmış bir durum. Burada satışa konu malı istediği rakamlara satabilme özgürlü bulunuyor. Bu nedenle bir muhammen bedel belirlenmiş. Bu bedelin üstü de olabilir altı da. Söz konusu taşınmaza verilen teklifleri görebilmeniz mümkün değil. Sadece kendi teklifinizi görebiliyorsunuz. Söz konusu muhammen bedel ise peşin satış fiyatı. Bu fiyat üzerinden almak isteyen kişiler ayrıca bankanın kredi ürünlerinden de faydalanabiliyor. Elbette bu durum için kredi alma koşullarını yerine getirebilecek düzeyde olmanız gerekiyor.

Yapı Kredi Bankasından Satılık gayrimenkuller gerçek ve tüzel kişiliklere satılabiliyor. Satış için tüzel kişilik olması halinde söz konusu alımı yapacak kişiye ait yetki belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi gibi istekler bulunuyor. Bunun yanında satışa konu mal için KDV eklenmesi söz konusu değil. Bankalar vergi mükellefi olmadıkları için ödeyeceğiniz dekont size fatura yerine geçebiliyor.

Okunmalı : Garanti BBVA Bankasından Satılık Gayrimenkuller

Vade ve Taksitli Satış Bulunuyor mu?

Yapı Kredi satış için peşin işlem yapıyor. Burada taksit, vadelendirme söz konusu değil. Bunun yanında teklif verdikten sonra bankanın kabul bildirimi sonrasında 15 günlük bir süreniz bulunuyor. Bu süre içinde ödemeyi yapmanız gerekiyor. Bu süre içinde ödeme yapmazsanız banka satışı sonlandırıyor.

Muhammen bedelin altında fiyat ile alınması mümkün mü?

Yapı Kredi Bankasından Satılık gayrimenkuller için bir fiyat belirlenmiş. Bu fiyatların üzerinde satış amaç edinilse de burada banka bazı durumlarda istisnai uygulama yapıyor. Yani bu fiyatın altında bir rakama satın alma ihtimalinizin olduğunu da belirtmekte fayda olacaktır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.