Kredi Almanın Yolu

Yapı Kredi Bankası QR Kod İle Kartsız Para Çekme İşlemi Virüsten Koruyor

03.08.2020
508
Yapı Kredi Bankası QR Kod İle Kartsız Para Çekme İşlemi Virüsten Koruyor

Pandemi sürecinde kişilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak için para çekmek zorunda kalması insanların kendilerine koruma amaçlı olarak kartsız para çekme işlemine sevk etti. Bankalar bu hizmeti çok daha önceden veriyor olmasına karşın coronavirüs salgını ile tüketicinin kartsız olarak hesabından para çekme isteğinde artış meydana geldi. Teknolojik olarak tüm alternatifleri müşterilerinin hizmetine sunan Yapı Kredi Bankası istenildiği takdirde QR kod ile kartsız para çekme hizmetini de müşterilerin kendi isteğine bağlı olarak sunuyor.

Yapı Kredi Bankası Kartsız Para Çekme

QR kod ile nakit para çekim işlemi ATM tarafından verilen bir hizmet. Ancak bu durum çok daha önceden tüm bankaların müşterilerine sunduğu bir hizmet. Zaman içerisinde duyulan ihtiyaçlar sayesinde bu hizmetin kullanımı da artış gösterdi. İnsanlar coronavirüs salgınından kendisini korumak amaçlı olarak güncel dönemde kartsız para çekme hizmeti almaya yöneldi. Milyonlarca banka müşterisi bu hizmeti alırken öncelikli olarak bankacılık hizmetinin yanında internet bankacılığını kullanıyor olması ve akıllı telefona sahip olması gerekiyor. Nitekim QR kod okuma işlemi akıllı telefon uygulaması ve kamerası ile okuma imkanını şart kılıyor.

Yapı Kredi ATM Kartsız Para Çekme Nasıl Olur?

Yapı Kredi Bankası Bankamatiğinden QR kodu ile  kartsız para çekme işlemi yapabilmeniz için atacağınız adımlar kısaca şu şekilde;

  • Yapı Kredi Bankası ATM’sinin önüne gidin.
  • Cep Telefonunuzdan Yapı Kredi İnternet Bankacılığı uygulamasını açın.
  • Uygulama üzerinden para çekme menüsünü seçin.
  • Karşınıza gelen Uygulama kameraya erişmek istiyor menüsünden uyarıyı kabul edin.
  • Açılan kameranız ile Bankamatikte bulunan kodu kameraya okutun.
  • Cep Telefonu uygulamasından çekmek istediğiniz tutarı tuşlayın.
  • Hesabınızda para varsa limitleriniz dahilinde bankamatik talep ettiğiniz rakamı onaylar ve sizede bankamatiğin para haznesinden paranızı almanız kalır.

Kartsız ve TC Kimlik No İle Para Çekme

Aynı zamanda bu adımlar sizlerin hesap kartınıza ihtiyaç duymadan para çekme imkanı tanır. Yapı kredi bankası kişilere QR kod ile para çekme imkanının yanında aynı zamanda TC kimlik numaranız ile para çekme hizmeti de veriyor. Kişiler interent bankacılığını kullanımıyorsa ve hesap kartı da yanında yoksa TC numaranızı tuşlayarak kartsız işlemler menüsünden giriş yapmanız halinde istediğiniz nakit çekime olanak vermektedir. Burada sizden ayrıca talep edilen bilgiler söz konusudur. TC kimlik no, hesap numaranız, şube kodunuz ve hesaba tanımlı olan cep telefonu numaranız sayesinde hesaba bağlı olarak kartınız bulunmasa da paranızı çekebiliyorsunuz.

Bankalardan hizmet alabilmenizde en büyük güvenlik adımı cep telefonlarıdır. Sisteme bağlı olan telefonunuz üzerinden kartsız para çekme işlemi dahil olmak üzere tüm bankacılık hizmetlerine ulaşabilme imkanlarınızın olduğunu bilmekte fayda olacaktır. Bu manada Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri üzerinden de dilediğiniz bankacılık hizmetini alabiliyorsunuz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.