Kredi Almanın Yolu

Yapı Kredi Bankası Hesap No Öğrenme numaram kaç

10.05.2020
255
Yapı Kredi Bankası Hesap No Öğrenme numaram kaç

Yapı kredi hesap no öğrenme, yapı kredi müşterileri için önemli olmakla birlikte, özellikle yap krediyi ana banka hesabı olarak kullanan ve sürekli olarak parasal işlemlerini yapı kredi hesabı üzerinden yapan müşterilerin merak ettiği bir konudur.

Bankanın, yapı kredi kartları üzerinde hesap numarası bilgisini paylaşmaması da bazen bazı durumlarda müşteriler için sorun yaratabilmektedir. Bu nedene yapı kredi, müşterilerinin bu bilgiye rahatça ulaşabilmesi için, birkaç yöntem belirlemiştir. Yapı kredi, müşterilerine hesap numaralarını İnternet bankacılığı başta olmak üzere, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı üzerinden de öğrenme imkânı vermiştir.

İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık Kullanarak Hesap No Öğrenme

Yapı kredi hesap no öğrenme işlemi için en çok tercih edilen iki kanal internet bankacılığı ve mobil bankacılıktır. İnternet bankacılığı üzerinden hesap numarası öğrenmek için, öncelikle internet şifresi ile sisteme giriş yapılmalıdır.

Ardından hesaplarım menüsünden tercih edilen hesaba ait alt başlıktan bütün bilgilerin bulunduğu dokümana ulaşmak mümkündür. İban numarası, hesap numarası şube kodu ve müşteri numarası gibi bilgilere de bu şekilde ulaşılabilir.

 Mobil bankacılık üzerinden hesap numarasını öğrenmek için de yapı kredi mobil uygulamasına internet şifresi ile giriş yapmak ve hesaplarım menüsüne gitmek gereklidir. Buradan, tercih edilen hesaba ait alt başlık seçilerek, yine iban, hesap no, müşteri no ve şube kodu gibi bilgilere ulaşılabilir.

Telefon Bankacılığı ve ATM’ler Üzerinden Hesap Numarası Öğrenme

Yapı kredi hesap no öğrenme işleminin diğer yöntemlerinden biri telefon bankacılığı üzerinden sesli yanıt yöntemi ya da tuşlama menüsü üzerinden hesap no öğrenme işlemi gerçekleştirilebilmektedir ve müşteri hizmetleri telefon numarası 444 0 444 olmakla birlikte, bu numaraya ulaşan müşteriler, hesap numarasını öğrenebilmeleri için banka sesli yanıt sistemi tarafından yönlendirilmektedir.

ATM’ler üzerinden ise, yapı kredi kartı ile hesap numarasını öğrenmek mümkündür. ATM’de kart cihaza yerleştirilip şifre girildikten sonra açılan ana menüde, hesap numarasını görüntülemek mümkün olmaktadır. Ayrıca, yapı kredi hesap numarası 8 haneli olmakla birlikte, İban numarasının son 8 numarası da hesap numarasını vermektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.