Kredi Almanın Yolu

Vakıfbank’tan Satılık Gayrimenkuller

Vakıfbank’tan Satılık Gayrimenkuller

Bankadan gayrimenkul alımı uygun fiyatları nedeniyle en çok tercih edilen alım yollarından birisi. Bu anlamda bankalar satış yaparken farklı satış yolunu ortaya koyuyor. Bu nedenle de alım yapacak kişilerin nasıl bir adım atacakları merak söz konusu. Alımı eğer bir devlet bankasından yapmak isterseniz alternatifiniz Vakıfbank’tan Satılık Gayrimenkuller olabilir.

Vakıfbanktan Satılık Gayrimenkullere Başvuru Nasıl Olur?

Öncelikli olarak alım yapacak kişi bir Vakıfbank Şubesine gitmeli ve buradan şartnameye imza atmalıdır. Bu şartname ile birlikte bankanın belirlemiş olduğu muhammen bedelin yüzde beşi oranında bir teminat yatırılması gerekiyor. Başvuruda gerçek kişiyseniz Nüfus cüzdanı yeterli iken tüzel kişilikler şartnameyi imzalayan kişi için yetki belgesi, imza sirküsü, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası gibi hususlar isteniyor.

Okunmalı : Ziraat Bankasından Satılık Gayrimenkuller

İhaleye Katılım İçin Kullanıcı Adı ve Şifre Alıyorsunuz

Bankaya başvuru, şartname imzalama, teminat yatırma sonrası banka size kullanıcı adı ve şifre gönderiyor. Bu gönderim SMS ile yada e mail yoluyla yapılıyor. Bu şifre ile birlikte sisteme girerek ilgili taşınmaza teklif verebiliyorsunuz. İhale süreli oluyor. Süresi içinde ikinci bir teklif çıkmazsa taşınmaz sizin oluyor. Burada muhammen bedelin altında teklifte bulunamıyorsunuz. İhale bitimi sırasında teklif söz konusu olursa ihale 30 dakika daha uzuyor.

KDV Ödemesi Yapılmıyor

Vakıfbanktan satılık gayrimenkuller alım sonrasında KDV söz konusu değil. Ayrıca fatura kesilmiyor. Taşınmazın bedeli için ödeme yapmanız halinde verilen dekont fatura yerine geçiyor. Bu alım için KDV ödemesi yapmazken ödeyeceğiniz vergi BSMV oluyor.

Okunmalı : Garanti BBVA Satılık Gayrimenkuller

İhaleyi Kazanamayan Teminatını Alıyor

İhaleye belirlemiş olduğunuz taşınmaza teklif vererek girebilirsiniz. Teminat yatırmanıza rağmen başka satışa konu taşınmazlara teklif veremiyorsunuz. Burada teklif öncesi yatırdığınız teminat tutarı ihaleyi alamazsanız size iade ediliyor. Fakat ihaleyi almanıza rağmen satın alma işlemini sonuçlandırmazsanız bu tutar bankaya kalıyor.

Satılık Gayrimenkullara Ulaşmak için giriş

Vadeli ve Taksitli Satış Söz Konusu Değil

Vakıfbanktan satılık gayrimenkuller taksitle yada vadeli olarak yapılmıyor. Fakat bu alım için bankanın kredilerini de kullanabilirsiniz. Burada kredi alım şartlarını taşıyor olmanız, geliriniz olması, bankanın da uygun bulması halinde tüketici ve konut kredileri kullanımı söz konusu olabilir.

Vakıfbank’tan Satılık gayrimenkuller ve diğer hususlar için şartnameye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

vakifbanktan-satilik-gayrimenkul-sartnamesi


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.