Kredi Almanın Yolu

Vakıfbank EFT Saatleri Ne Zaman?

04.08.2020
464
Vakıfbank EFT Saatleri Ne Zaman?

Devlet bankası konumunda olmasına karşın Vakıfbank şubelerinden yapacağınız EFT belli saatler aralığında yapılabiliyor. Yani 7-24 EFT yapmanız söz konusu değil. Ancak talimat verilebilir. Vakıfbank bankacılık ürünleri arasında buluna bu imkanı kullanmanızda EFT saatleri, EfT ücreti, Geç EFT gibi merak ettiğiniz sorularda sizlere araştırma yaptık.

Vakıfbank EFT Saati Kaç?

Vakıfbank’tan para transferinde kullanacağınız EFT saati 09 ile 17:15 saatleri arasında gerçekleştirilebilmektedir. Burada alacağınız Geç EFT imkanı ile paranızı gönderme imkanınız bulunurken bu hizmeti alabilmek için kullanacağınız yollar ise banka şubeleri, İnternet ve mobil bankacılık, çağrı merkezi ve Vakıfbank ATM’leridir. Düzenli talimat olarak verebileceğiniz bu hizmeti dilerseniz istediğiniz zaman kendiniz yapabiliyorsunuz. Ancak mesai saati sonrasında yapacağınız işlemler ilk mesai saati olan 09 u bekler. 7-24 işlem için talimat vermeniz söz konusu. Ancak paranızın hesaba geçmesi ise ilk mesai ile gerçekleşir. Bunun nedeni de Merkez Bankasınca onaylanmasıdır. Göndermiş olduğunuz burada onay sonrası hesaba aktarılır.

Vakıfbank EFT Kaç Dakikada Hesaba Geçer?

Vakıfbank’tan göndermiş olduğunuz EFT lerin karşı hesaba geçmesi birkaç dakika ile sınırlıdır. Ancak maaş günleri oluşan trafik gibi nedenler sizlerin gönderiminizi biraz uzatabilir. Bunun yanında yanlış girilen iban numarası para aktarımına engel olurken yanlış girilen isimler, soyadı değişiklikleri gibi hususlarda paranın hesaba aktarılmasında zaman kaybına neden olabilir. Ancak genel olarak bakıldığında 10 dakika gibi bir süre zarfında paranız geçmiş olur.

Vakıfbank EFT Sorgulama

Yapmış olduğunuz EFT talimatları gerçekleşmediğinde, paranın karşı hesaba geçmediği zamanlarda dilerseniz EFT sorgulama hizmetini gönderen ve alıcı kişi verilen EFT numarası ile gerçekleştirebilir. Yapılan tüm hizmetler için bir numara tahsisi yapılır. Bu numarayı dekont üzerinde de görebilirsiniz. Bankalar arasında EFT saatleri birbirine benzerlik gözetir. Güncel olarak hepsi EFT ve Geç EFT hizmeti vermektedir.

Vakıfbank EFT Masrafları (Ücretleri) Ne Kadar?

Bankalar vermiş olduğum tüm bankacılık hizmetleri için masraf almaktadır. Ancak müşteri konumu, yapılan anlaşmalar gereği bazı müşterilerine ücretsiz hizmetler de veriyor. Bu hizmetlerden bir tanesi de EFT ile para gönderimidir. Belli limitler dahilinde yapılan eft limit yükseltme işlemi de alternatifleriniz arasında. Ancak sizler için en uygun fiyatlı para aktarımındaki eft masrafı internet ve mobil bankacılık üzerinden yapılanıdır. Dilerseniz banka şubesinden, ATM den ve Vakıfbank Çağrı Merkezinden de EFT yapabiliyorsunuz.

Vakıfbank EFT saatleri içerisinde yapacağınız para transferleri  sizlerin maddi açıdan mağduriyetinizi gidereceğinden geç eft nin son zaman dilimi olan 17:15 saatlerinin aşılmaması mantıklı olabilir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.