Kredi Almanın Yolu

VAKIFBANK EFT/HAVALE ÜCRETLERİ

04.06.2020
469
VAKIFBANK EFT/HAVALE ÜCRETLERİ

Vakıfbank EFT havale ücreti, müşterinin tercih ettiği havale ya da EFT yöntemine göre ve işlem yapmayı seçtiği kanala göre değişiklik göstermektedir. Vakıfbank, müşterilerine havale EFT işlemleri için pek çok kanal ve yanı sıra ücret çeşitliliği sunmaktadır.

Müşteriler, bu çok çeşitli profil içerisinden kendilerine en uygun işlem tipini en uygun fiyat aralığında seçebilmektedirler. Bu durum, Vakıfbank’ın geniş müşteri portföyü için de güzel bir kullanım imkânı sunmaktadır. Vakıfbank müşterileri için şubeden, ATM’den, çağrı merkezinden, internet bankacılığından ve mobil bankacılıktan EFT ve havale imkânı sağlamaktadır. İşlemler için talep edilen ücretlerin tamamına BSMV’yi dahil etmektedir.

EFT ve Havale İşlemi İçin Tercih Edilecek Kanallar ve İşlem Türleri

Vakıfbank EFT havale ücreti internet bankacılığı üzerinden yapıldığında diğer kanallara göre bir miktar daha uygun olmakla birlikte, ATM tercih edecek müşteriler yalnızca 2 işlem için EFT yapabilmektedirler. Havale işlemi için işlem sayısı daha fazladır. Gönderilecek para miktarı, yapılacak işlem çeşidi gibi bilgiler değiştikçe, işlemin maliyeti de değişmektedir.

 Çağrı merkezi üzerinden yapılabilecek 5 adet havale 4 adet EFT işlemi bulunmakla birlikte, bu durum diğer kanallarda değişkenlik gösterebilir. Hesaptan hesaba, hesaptan isme, ana hesaptan yatırım hesabına, yatırım hesabından ana hesaba, TCMB ödemeleri, giden EFT, geç EFT, düzenli EFT ya da havale, 100 TL’ye kadar olan işlemler, 100 TL üzeri işlemler, gramlara göre EFT ile altın transferi ve daha pek çok işlem seçeneği bulunmaktadır.

Okunmalı EFT Sorgulama

Vakıfbank EFT ve Havale İşlem Ücretleri

Vakıfbank EFT havale ücreti işlem tipine ve işlemin yapıldığı yere göre değişkenlik göstermekle birlikte, en az işlem ücreti her kanalda düzenli EFT ve havale işlemi için daha uygundur.

Düzenli havale/EFT işlem ücreti 2 TL’dir. Şubeden yapılacak EFT veya havale işlemlerinde işlem çeşitliliği çok fazla olduğu için her işlem için ayrı ücretlendirme yapılır. Şubeden yapılacak düzenli EFT ödemeleri için işlem ücreti 3,50 TL, şubeden yapılacak kasadan isme havale işlemleri için işlem ücreti 65 TL’dir. İnternet bankacılığından yapılacak düzenli havale işleminde işlem ücreti 2 TL’dir. Aynı kanaldan yapılacak aynı EFT işlemi için ise 3,50 TL tahsil edilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.