Kredi Almanın Yolu

Uzun Vadede Euro Ne Olur (Euro Yatırımı)

21.05.2020
609
Uzun Vadede Euro Ne Olur (Euro Yatırımı)

Yabancı para birimi olan Euro, giderek yükseliş sağlamaya devam ediyor. Arada bir düşüşe geçse de yerinde saysa da yükselişinden ödün vermiyor. Uzunca bir mühlet boyunca da yükselişini koruyarak ilerleyeceği de aşikâr. Altın gibi değerlenen Euro’nun uzun vadede de olsa fiyatının düşmesi beklenmemelidir.

Euro şans oyunu olmadığı için, kaybetme durumu olmamakla birlikte, hızla yükselebilen para birimidir. Uzun vade de fiyatını katlayacağı bekleniyor. Özellikle de dolar karşısında değer kaybetmeden çıkış yapacağı öngörülüyor.

Yatırım Amaçlı Euro Almak Kazandırır Mı?

Değerli bir para çeşidi olan Euro, her zaman yatırımcısına kazandırır. Bazen kısa bazen ise, uzun vade de yükselerek sahibine kâr sağlıyor gibi görünse de aslında TL karşısında değer kazanıyor diyebiliriz.. Kâr oranının fazla olması için, yatırımların büyük çaplı olması gerekir.

Okunmalı : En ucuz Euro Nereden Ne Zaman Alınır?

Küçük çaplı Euro yatırımından kazanmak için, uzunca bir süre beklemeyi göze almak gereklidir. Fiyatıyla doları egale eden Euro, özellikle yaz aylarında daha da sahibine kazandırıyor. Uzun süre boyunca da sahibine kazandıracak izlenimi veriyor. Zaman zaman fiyatı düşüşe geçse de kendisini toparlayarak yükselişe geçmesi çok da uzun sürmeyen bir yatırım aracıdır.

Euro’dan Kazanç Nasıl Sağlanır?

Hem para birimi hem de yatırım aracı olan Euro’dan kazanç sağlamak için al sat yöntemi sağlanmalı. Yani fiyatı düşüşe geçtiğinde alınmalı ve yükseldiğinde bozdurulmalı. Daha fazla kazanç için yaz aylarında birikim yapılarak, kış aylarında Euro düştüğünde toplu miktarlarda alınmalı.

Kişisel banka hesabı üzerinden döviz hesabı açılarak, vadeli hesaba yatırılan Euro sahibine kazanç sağlar. Az bütçeyle küçük meblağlarda Euro alımından kaçınmalı. Bunun yerine, meblağı fazla biriktirip tüm olarak Euro alımı yapılmalı.

Euro Alımı ve Bozumu Nerelerde Yapılır?

Alımı ve bozumu basit olanı Euro, bankalardan, kuyumculardan, döviz bürolarından, kapalı çarşıdan ve otellerden alınıp bozdurulabilir. Aynı zamanda güvenilir internet siteleri üzerinde de alımı ve bozumu mümkündür.

Bunların dışında, kişisel banka hesapları aracılığıyla açılan döviz hesabı üzerinden de Euro alımı ve bozumu yapılır. Bu yöntem en çok anlık olarak alım ve bozum yapılmasında kullanılır. Diğerlerine nazaran Euro fiyatının, alırken düşük bozarken yüksek meblağ veren yeri döviz bürosudur.

Teknik olarak kısa vadelerde ne olacağını tahmin edemeyeceğimiz Euro kuru geçmiş istatistiklere bakılarak uzun vadelerde TL karşısında değer kazandığını söylemek yanlış olmayacaktır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.