Kredi Almanın Yolu

Tüketici Avans Kredisi Ziraat Bankası

08.12.2019
642
Tüketici Avans Kredisi Ziraat Bankası

Bankacılık ürünlerine başvuru yolları her ne kadar artsa da Banka şubesinde başvurabileceğiniz Ziraat Bankası Tüketici Avans Kredisi vadeli hesapta bulunan mevduatlarınızı harcamadan altı aya kadar vadeli olarak verilen bir kredi türüdür.

Tüketici Avans Kredisi Ziraat Bankasından

Paranızı Ziraat Bankası mevduat hesaplarında değerlendiriyorsanız burada nakit ihtiyacı olduğu zaman vadenizi bozmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda maddi olarak kayıp yaşarsınız. Fakat bu şekilde olan tüketicilere destek olmak amaçlı yapılan kampanya da Ziraat bankası Tüketici Avans Kredisi alarak vadenizi bozmamış olursunuz ve ihtiyacınızı da kredi çekerek karşılamış olursunuz .

Okunmalı : Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı

Yatırım Hesaplarına İpotekli Kredi

Yatırdığınız paranız mevduat hesabınızda para kazandırırken acilen duyduğunuz nakit ihtiyacını Ziraat Bankası Krediler ile karşılayabiliyorsunuz. Alacağınız kredinin vadesi altı ay ile sınırlı iken tek taksitli yada isteğinize göre ödemeli olarak seçebiliyorsunuz. Burada kredi çekiminde banka teminat olarak sizin mevduat hesabınızdaki parayı kullanıyor. Ayrıca Ziraat Bankası şubesinde bulunun diğer yatırm hesaplarınızdaki fonlar, tahviller, hazine bonosu, repo gibi paralarınızda ipotek altına alınanlar arasında bulunuyor.

Okunmalı : Ziraat Bankası Anında Dijital Kredi

Avans Kredisi İçin Hayat sigortası

Ziraat Bankası Tüketici Avans kredisi kullanımında hayat sigortası poliçesi zorunlu tutuluyor. Yani bu üründen kullanmak istediğinizde bankaya hayat sigortası yaptırmak zorundasınız. bu sigortanın bedeli ise sizin yaşınıza, cinsiyetinize ve diğer durumlara göre değişiyor.

Kısaca Ziraat Avans Kredisi

  • Banka nezdinde bulunan yatırım hesaplarınıza ipotek konularak veriliyor.
  • Alacağınız kredinin vadesi maksimum altı ay oluyor
  • Tüketici Avans Kredisi Başvurusu Ziraat Bankası Şubelerinden yapılıyor.
  • Alınan kredi için Hayat sigortası yaptırılıyor.
  • Okunmalı : Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı

Tüketici Avans Kredisi Mantıklı mı?

Burada sizin yapacağınız bir hesap ile mantıklı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Alacağınız kredinin faizi ile masraflarının söz konusu yatırımınızdaki gelirden daşa aşağı tutarlarda olması gerekir. Bu durumda çekeceğiniz kredi değecektir.Fakat örnekle açıklarsak 100 lira kazanç için masraf, faiz ve ödemeler sonrası 101 lira ödeyecekseniz burada sizin bir lira zararınız olacaktır. Onun için çok ta mantıklı bir adım olmayabilir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.