Kredi Almanın Yolu

Telefon Alımı İçin Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar ve Elektronik Firmaları

07.02.2020
377
Telefon Alımı İçin Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar ve Elektronik Firmaları

Kişiler yüksek tutarlarda satışa konu edilen ve çok tutulan marka cep telefonları almak ister. Bu durumda taksit yasağı olması nedeniyle alımı gerçekleştiremez ve taksitli telefon alma yollarını arar. Bu anlamda kişiler telefon alımı için gelir belgesiz kredi veren bankalar ile buna olanak veren elektronik firmaları üzerinde yoğunlaşır.

Telefon Alımlarında Alışveriş Kredileri

Telefon almak isteyenlere kredi kartına taksit yasağı satış yapan yerler kadar alıcısını da yakından etkiledi. Bu durum alıcısı kadar satıcısına da yeni yolların arayışını başlattı. Zamanla elektronik firmaları bankalar ile anlaşma yoluna giderek telefon alımlarında kredi tahsisi başlatıldı. Bu anlamda zaman zaman değişiyor olsa da büyük elektronik firmaları başlıca bankalar ile kişilere telefon alımı için kredi vermeye başladı. Kişiler ihtiyaç kredisi ile cep telefonu alımlarını yaparken karşısında birden fazla alternatifin olması faiz oranları ve taksit miktarları gibi hususları ön plana çıkardı. Bu manada bankaların verdiği cep telefonu kredisi ve faiz oranları ile bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz.

İng Bank Cep Telefonu Kredisi

İng Bank telefon alımlarında kredi tahsisinin yapılabilmesi için güncel olarak Teknosa ile anlaşmış durumda. Bu anlamda mağazalarda birer banka görevlisinin olması, anlık başvurular ile tahsis edilen krediler karşılığı telefonların alınması söz konusu oluyor. Bunun yanında mağazaların başlattığı yeni kampanyalar ile satış şekli ve tutarları da daha avantajlı hale gelebiliyor. Teknosa mağazalarında satışa konu edilen telefonlar için 15 bin liraya kadar kredi çekimi söz konusu. Bunun için mağazada telefon beğenen kişilerin banka yetkilisi ile görüşmesi yeterli oluyor. Burada sizden SMS ile başvuru yapılması isteniyor ve anlık olarak kredi alımına onayınız yine cep telefonuna mesaj olarak geliyor.

Teknosa mağazasından ing bank kredisi için ürünlerde bir kod bulunmaktadır. Bu kodu yazdıktan sonra 2229 a mesaj göndermeniz halinde size olumlu yada olumsuz bir yanıt geliyor. Ayrıca buradan alacağınız ürünün bedeli olan taksitleri de banka şubesi ile ATM yada internet bankacılığından ödeyebiliyorsunuz.

Odeabank Cep Telefonu Kredisi

Akıllı telefon alımını Vatan Bilgisayar mağazalarından yapmak isteyenler için kredi alım yolu Odeabank oluyor. Mağaza bu manada Odeabank ile anlaşmış durumda ve kişi kredi başvruusu için SMS yolunu seçebilir. Burada TC numaranızı yazdıktan sonra mesajla 8444 me SMS gönderimi yapıyorsunuz ve başvurunuzun sonucu yine mesaj olarak cep telefonunuza geliyor. Alternatif olarak değerlendirebileceğiniz bankanız Odeabank.

Garanti BBVA Alışveriş Kredisi

Telefon ve diğer ürün alımlarında Media Markt mağazalarında anlaşmalı olarak Garanti BBVA alışveriş kredisi kullanılabilir. Telefon kredisi adı altında bir bankacılık ürünü bulunmadığından alışveriş kredisi adı altında ihtiyaç kredisi ile bu hizmeti alabiliyorsunuz. Alışveriş için internetten ödeme için alışveriş kredisi seçeneği ile hareket edebilirsiniz.

Yapı Kredi Alışveriş Kredisi

Telefon alımı için alışveriş kredisinin yolu yine Media Markt ve Teknosa  mağazaları ile anlaşmalı olan Yapı Kredi bankasından alınabiliyor. Alternatif ödeme yöntemi olarak bu seçilmesi halinde mağaza görevlileri sizleri yönlendirebiliyor. 15 bin liraya kadar alabileceğiniz kredi için örnek ödeme planı ise şu şekilde özetlenebilir:

  • 2 Bin Lira için 12 ay 182,68 Lira
  • 5 Bin lira için 24 ay 247,88 Lira
  • 10 Bin Lira için 48 ay 290 Lira
  • 15 Bin Lira için 60 ay 375 Lira

Akbank Cep Telefonu Kredisi

Telefon alımlarında herkesin bilmediği ancak Akbank Direkt kullanıcılarına özel bir telefon alım yolu bulunuyor. Bu yol Akbank Direkt ile giriş yaptıktan sonra satılan telefonları incelemek ile yapılıyor. Burada beğendiğiniz cep telefonunu bankanın Genpa ile anlaşmalı olarak bankadan alacağınız cep telefonu kredisi ile alabiliyorsunuz. Vade tutarları da telefon fiyatlarına göre 3-4 ve 12 ay vadelerde gerçekleştiriliyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.