Kredi Almanın Yolu

TEB’den Satılık Hacizli İcralık Gayrimenkuller

TEB’den Satılık Hacizli İcralık Gayrimenkuller

Gayrimenkulü oluşturan başta konut, dükkan, arsa ve tarlaların alımında bankalardan finans desteği alınabiliyor. Bu desteğin ise ödeme planına sadık kalınarak ödenmesi önem arz ederken bazı durumlarda bunu başaramayan tüketiciler de bulunuyor. Bu tür kredilerin verilmesinde bankalar alınan gayrimenkule ipotek tesis etmeleri nedeniyle bu yetkiye dayanarak borcun ödenmesi için söz konusu taşınmazı satışa konu ediyor.Bu satışlardan bir tanesi de TEB’den Satılık Gayrimenkuller.

Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Diğer bankalarda olduğu gibi TEB kendisini güvence altına almak adına ipotek koyduğu taşınmazların geri ödemesi yapılmaması halinde tüketiciden bunları geri alarak satışa sunuyor. Bu satışı ise kendi internet sitesi üzerinden yapıyor. Yani banka alacağına mahsuben bu taşınmazları ediniyor. Söz konusu taşınmazlar açık artırma diğer bir deyişle ihale ile yapılıyor. Bu ihalenin gerçekleştirilmesinde yasal mevzuatlara sadık kalınıyor.

Okunmalı : Ziraat Bankasından Satılık Gayrimenkuller

TEB’den Satılık Gayrimenkuller ilan edilirken burada bilgi amaçlı ve fikir edinilmesi düşünülmüş. Yani alım sonrası karşınıza farklı unsurlar çıkabilir. Bu durumu imzalayacağınız protokol ile kabul etmiş oluyorsunuz. Bankalardan satılık gayrimenkuller aslında başlı başına bir sektör oluşturmuş. Uygun fiyatlı alınabilen bu taşınmazlar daha sonra daha yüksek tutarlara satışa konu edilerek kazanç sağlayanların bir mecrası durumunda. Fakat tüketici olarak herkesin bu ihalelere katılma ve teklif verme hakları bulunuyor.

TEB Satılık Gayrimenkul Listesi İncelemek İçin Giriş

İlanlarda satılığa çıkan taşınmazlar hakkında hasar, hisse, imar, iskan, yüz ölçümü, tapu bilgileri, fotoğraflar ve diğer açıklamaları bulabiliyorsunuz. Bunun yanında iletişime geçerek teknik bilgi sahibi olabilir hatta bu iletişim sonrası söz konusu gayrimenkulü görme imkanınız da olabilir.

Masraflar

İlanlarda verilen gayrimenkul fiyatları peşin satış fiyatları. Burada alım için daha farklı bir yol izlenebilir. Daha yüksek oranlara almak zorunda kalınabilir. Satış için tapu harcını alıcı ve satıcı kendisi ödüyor. Burada fazladan bir ödeme söz konusu değil. Ayrıca bu alımlar için bankaya başvurmanız halinde durumunuza göre bir kredi tahsisi de yapılabiliyor. Banka sizin alacağınız taşınmaza ekspertiz görevlendirmesi yapmayacağından ayrıca bu ücreti ödemenize de gerek kalmıyor.

Okunmalı : Garanti BBVA Bankasından Satılık Gayrimenkuller

TEB’den satılık gayrimenkul alımlarına gerçek ve tüzel kişilikler katılıyor. Bu katılım ile ihale sonucu alınacak ev için bedelinin ödenmesinde banka alıcıya zaman tanıyor. Bu zaman içerisinde alımın gerçekleşmesi gerekiyor. Alım gerçekleşmediği takdirde banka tekrar ilana çıkarak satışa konu edebiliyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.