Kredi Almanın Yolu

SÜPER LOTO İKRAMİYESİ BANKA ARACILIĞIYLA NASIL ALINIR?

15.02.2021
5.634
SÜPER LOTO İKRAMİYESİ BANKA ARACILIĞIYLA NASIL ALINIR?

Banka yoluyla süper loto ikramiyesi almak, ikramiye kazanan şanslı vatandaşlar için olabilecek en güvenli yoldur. Özellikle günümüzde, büyük ikramiye kazanan şanslı vatandaşlar bunu özellikle sosyal medya kanallarını kullanarak çevrelerine haber vermeyi çok sevmektedirler. Krediyolu.com olarak sizlere süper loto ikramiyesi ve alımı konusunda bilgi vermek istedik.

Ancak bu durumun ne kadar güveli olduğu ise tartışma konusudur. Büyük ikramiye kazanan kişinin, her türlü güvenlik önlemi açısından ilk olarak yapması gereken şey, notere giderek büyük ikramiye kazanan bileti kendi adına tasdiklemek olmalıdır.

Bu durumda, bilet çalınmış bile olsa kişi adına tasdikli olduğundan herhangi bir işlem kişi izni olmadan yapılamayacaktır. Paranın ve vatandaşın güvenliği açısından ise, noter tasdikinden sonra en önemli olay, mümkün olduğunca soğuk kanlı kalarak kimseye haber vermemektir.

Kazanılan Süper Loto İkramiyesini Almanın Yolları

Banka yoluyla süper loto ikramiyesi almak en güvenli tercih edilebilir yöntem olsa da ikramiyenin tamamını kazanmamış kişiler için tercih edilebilecek farklı yöntemlerde vardır. Bunlardan en bilindik olanı, tabi ki bileti noterden tasdikledikten sonra, kişinin bilet aldığı bayiye giderek ödeme talep etmesidir.

 Genellikle amorti ya da küçük çapta olan kazanımlar için tercih edilen bu yöntem, elbette miktar büyüdükçe değişmektedir. Daha büyük ikramiyeler için, bayiler genelde yardımcı olamamakla birlikte kişiyi Milli piyango Müdürlüğü’ne yönlendirmektedir. İkramiye ise, ülkemizde oynamaktan büyük haz alan bir kitlenin olduğu şans oyunlarının kazanılmamış paralarından oluşmaktadır. Pek çok insan, özellikle devrettikçe büyüyen bu miktarın tamamını kazanmak için bilet almakta ya da şans oyunları oynamaktadır.

Süper Loto İkramiyesi Bankadan Nasıl Alınır?

Banka yoluyla süper loto ikramiyesi almak için birkaç seçenek vardır. Bunlardan ilki, noterden bilet tasdiki yapıldıktan sonra ilgili bankaya giderek banka müdürüyle konuşmak ve ilgili şahıs ile Milli piyango dairesine gelmesini talep etmektir. Tasdikli bilet gösterildiğinde, banka müdürü gerekli güvenlik önemleri ile kişiyi daireye götürecek ve parayı alıp bankaya geri gelme aşamasında yanında olacaktır.

 Bu, olabilecek en güvenli yöntemdir. Ya da yine banka müdürü ile milli piyango dairesine gidilerek, TL hesabının bulunduğu bankanın müdürü de oradayken daha milli piyango dairesinden çıkmadan hesaba aktarım sağlamaktır. Ayrıca, çek olarak verilen ikramiyeleri de yine banka müdürüyle görüştükten sonra herhangi bir bankada bozdurmak mümkünüdür.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.