Kredi Almanın Yolu

Şubeye Gitmeden Oturduğunuz Yerden Hesap Açma

15.06.2020
269
Şubeye Gitmeden Oturduğunuz Yerden Hesap Açma

Şubeye gitmenize gerek kalmadan banka hesabı açabilmeniz mümkündür. Bunun için  bazı bankalar belirli internet adresleri üzerinden banka hesabı açma talebinizi almaktadır. Ancak şunu bilin ki bu her banka için geçerli değildir. Hali hazırda Finansbank bu işleme izin vermiş, Yapı Kredi bu konuda başvuruları alan, İşbankası yine belirlediği internet adresi üzerinden sizin hesap açma başvurunuzu alan bankalar arasındadır.

Yine de bu bankaların sayfalarına girip hesap açma işlemlerini yaparken imza kısmı için şubelere gitmek zorunda kalabilirsiniz. Günümüzde internet üzerinden banka hesabının açılabiliyor olması oldukça iyi bir hizmettir. Ancak bu hizmetten sınırlı bir şekilde faydalansanız da bilgilerinizi doğru girmiş olmanız önemlidir.

İnternet Üzerinden Hesap Açma

İnternet üzerinden başvuru işlemleriniz şu şekilde gerçekleşmektedir. Hangi bankanın internet adresinden başvuru yapacaksanız ona giriş yapınız. Siteye girdikten sonra üye olma işlemlerini tamamlayınız. Daha sonra size gelen seçeneklerden hangi işlemi yapmak istediğini tıklayarak devam ediniz. Bu aşamada o banka internet üzerinden hesap açma işlemini alıyorsa sizin doldurmanız gereken bir belge gönderecektir.

Okunmalı : TC Kimlik No İle Banka Hesabı Sorgulama

Bu belgede kişisel bilgilerinizi ve istenilen diğer bilgileri doldurun. Sizin başvurunuz alındıktan sonra banka sizinle verdiğiniz bilgiler doğrultusunda iletişime geçecektir. O yüzden verdiğiniz bilgilerin güncel ve doğru olmasına dikkat edin. Sizi arayan kişi tekrar sizinle bir onaylama süreci tamamlayacaktır. Bu sürecin ardından kartınız onaylanacaktır.

İnternetten Hesap Açmanıza İzin Veren Bankalar

İnternet üzerinden her banka için hesap açma işlemi yapamazsınız bunun için bazı bankalar bulunmaktadır.

  • Finansbank

Gireceğiniz site en para sitesidir. Bu doğrultuda şubeye gitmenize gerek yoktur.

  • Yapı Kredi

Gireceğiniz adres Yapı Kredi sınırsız bankacılık. Mobil uygulama üzerinden giriş yapıyorsunuz şubeye gitmenize gerek yok.

  • İş Bankası

Gireceğiniz yer İş Cep uygulaması ve şubeye gitmenize gerek yok.

  • TEB Bankası

Gireceğiniz adres Cepte TEB internet üzerinden giriş yapıyorsunuz. Şubeye gitmenize gerek yoktur.
Kuveyt Türk: Senin bankan adresine internet üzerinden giriş yapıyorsunuz. Gitmenize gerek yoktur.

  • Garanti Bankası

Garanti BBVA mobil uygulamasından giriş yapıyorsunuz. Şubeye gitmeniz gerekir.
Bu şekilde verilen bilgilerle başvurunuzu oluşturabilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.