Kredi Almanın Yolu

Şok Market Para Transferi (Havale EFT) Nasıl Yapılır?

20.08.2020
447
Şok Market Para Transferi (Havale EFT) Nasıl Yapılır?

Para transferinde yeni bir sayfa açan Şok marketler zinciri bir çok kesime hitap ediyor olmasının avantajı ile önemli bir hizmet vermeye başladı. Bu hizmet ile kısa sürede yine önemli bir potansiyeli yakalamasının ardından her geçen gün bu hizmeti alan sayısında da artış olduğu bir gerçek. Her ne kadar internet bankacılığı yada diğer dijital bankacılık ürünlerini kullanıyor olsanız da Şok para gönderme sizinde alabileceğiniz hizmetlerden bir tanesi olduğunu belirtmek isterim.

Şok Market Para Gönderme Masrafı ve Limitleri

Para transferinde bankalarca alınan masraflar gönderilen tutara göre farklılık gözetirken aynı zamanda çok daha paranın cebimizden çıkmasına neden olabiliyor. Bu durum Şok marketlerinde çok daha farklı. Nitekim göndereceğiniz tutar ne kadar olursa olsun sizden alınan para transfer ücreti sadece 7 Lira oluyor. Ancak gönderebileceğiniz maksimum tutar 1.999.99 TL. Yani 2 bin liranın altında oluyor. Alt limit ise yok.

Para Transferi Hesaba, İsme, Kredi Kartına

Para transferinde ayrıca sadece gönderim için hesap numarası gerekli değil. Bu aktarımın sağlanmasın da alacak olan kişinin ismine, kredi kartına, iban numarasına yapılabiliyor. Ayrıca gönderim için saat aralığınız ise Şok marketlerin açık olduğu saat diliminde yapabiliyor olmanız da ayrı bir kolaylık oluyor. Fakat kredi kartına ve banka numaralarına yapacağınız gönderme işlemleri iş günleri yapılmak zorunda. Bu hizmetin alınmasında saat aralığı ise 16:30 a kadar yapılması gerektiği yönünde.

Şok Para Gönderme Ne Zaman Karşı Tarafta Olur?

Paranızı Şok Market Para Gönderme işlemi ile yapmanız halinde isme havale yapılması hemen paranın alacaklı hesabına geçmesi anlamına gelir. Ancak EFT ve kredi kartına yapılan para gönderimleri mesai saatleri içerisinde olması gerekiyor. Bu nedenle hafta sonu ve tatil günlerinden vereceğiniz talimatlar ilk iş günü yapılabilmektedir.

TL İle Para Gönderiliyor

Şok Para gönderme işlemi sadece TL üzerinden yapılıyor. Döviz kurları üzerinden para aktarma işlemi yapamıyorsunuz. Ancak para gönderdiğiniz hesap numarasını yanlış vermeniz halinde para aktarımı yapılamıyor ve paranız para gönderdiğiniz şok market şubesine geri iletiliyor. Yani yanlışlık olması halinde paranızın başka hesaplara geçmesi de söz konusu olmadığı için daha güvenli diyebiliriz.

Para Gönderiminde TC Numarası ve Telefon No

Şok’tan para gönderme işleminde kişinin TC numarası ile telefon numarası da market ile paylaşılması gerekiyor. Burada alıcının telefonuna SMS ile kod gönderiliyor ve paylaşmanız gereken bir husus. Ayrıca gönderilen para 30 gün içinde çekilmezse para iade edilirken tahsil edilen masraf iadesi söz konusu değil.

Gönderilen Paranın İptali

Para gönderdikten sonra ayrıca aktarım işlemi iptal edilebiliyor. Burada alıca parayı çekmediği sürece gönderen kişi şok markete başvuru yaparak iptalini sağlayabiliyor. Ancak yine ödediğiniz masraf size geri ödenmiyor. Şok Marketten Para Gönderme Nasıl Yapılır başlıklı yazımızda bu konulara daha ayrıntılı olarak yer vermiştik. Ancak zaman içerisinde tüketici de meydana gelen soru işaretleri de beraberinde yeni açıklamaları getiriyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.