Kredi Almanın Yolu

Şok Para Gönderme Ücreti Ne Kadar?

18.03.2020
325
Şok Para Gönderme Ücreti Ne Kadar?

Para transferinde bankaların aldığı farklı ücretler kişileri daha uygun ücretler karşılığı para gönderme yollarını aramaya zorluyor. Bu anlamda son zamanlarda çıkan para aktarma hizmeti veren şok para gönderme ücreti sorgulananlar arasında bulunuyor.

Şok Market Para Gönderme Ücreti

Şok market para gönderme işleminde en üst limit 1.999.99 TL. Asgari gönderim tutarı bulunmazken göndereceğiniz her tutardaki para için ödeyeceğiniz masraf tutarı 7 liradır. Bu rakamın üzerinde bir ödeme yapmanız söz konusu değil. Fiyatlarda güncelleme yapılması yakın bir gelecekte görünmüyor. Para gönderiminde kişinin ismine havale, kredi kartına ve iban numarasına eft imkanları bulunuyor. Buralara dilediğiniz zaman para gönderimini marketin açık olduğu dönemlerde yapabiliyor olsanız da kredi kartı ve eft gönderimlerinde paranın karşı hesaba geçebilmesi için mesai saati olması gerekiyor. Zira bu işlemde merkez bankası onayı aranıyor. Hafta sonu ve tatilde göndermişseniz burada endişelenmeyin. Çünkü ilk mesai saati ile birlikte verdiğiniz talimatta gerçekleştirilmiş olacaktır.

Şok Market Para gönderme Özellikleri

Şok Market Para Gönderme Nasıl yapılır diye bir sorunuz olabilir. Bu hizmetin alınmasında zorluk çekeceğiniz bir husus bulunmuyor. Gönderim için en yakın bir Şok market yada Şok miniye gitmeniz ve parayı göndermek istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Güncel olarak dijital ortamların bu hizmetin alınmasında kullanıyor olmasına rağmen bu yolla para göndermek isteyen bir kesimden söz etmek mümkün. Zira kişiler bankalara bağlı kalmadan da işlem yapmak istiyor. Ayrıca bankaların özellikle şubelerden para gönderimlerinde aldıkları yüksek masraflar nedeniyle kişiler uygun fiyatla para aktarma hizmeti almak istiyor. Bu hizmetin alınabilmesi için önemli alternatif olan şok para gönderme sizinde isteyebileceğiniz hususlardan bir tanesi.

Para gönderimi ile iptali de gönderen tarafından yapılabiliyor. Bu iptal ile ödemiş olduğunuz yedi lira ücretin iadesi söz konusu değil. Ancak gönderim için alacak kişinin TC numarası ve telefon numarası olması gerekiyor. Çünkü telefon numarasına bir kod gelmesi söz konusu. Bu kod önemli bir etken.

Ülke genelinde şube sayısı olarak hemen hemen her yerde bulabileceğiniz marketler sayesinde EFT ve Havale yapabilme olanaklarınız mümkün. Bu hizmetin alınmasında isme havale, kredi kartına ve iban numarasına EFT yapma söz konusu. Bu hizmet için ödeyeceğiniz şok market para gönderme masrafı da yedi lira oluyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.