Kredi Almanın Yolu

Şok Market Kimin? Hangi Şirketin, Sahibi Kim?

09.04.2021
689
Şok Market Kimin? Hangi Şirketin, Sahibi Kim?

Türkiye’nin tüm illerinde yaklaşık 7200 mağazaya sahip Şok marketler zinciri yaklaşık 25 bin çalışan ile önemli bir perakende satış devi. Kurulmasının ardından 2015 yılında 699 şube sayısı ile sürekli genişleyen marketin güncel olarak 7215 mağazası bulunuyor ki 2015 yılından mu yana her gün yaklaşık 3 mağaza açmış durumda. 81 il ve ilçelerde bulabileceğiniz Şok marketler zinciri sahibi kim, hangi şirketin, Kime ait gibi sorularınız için araştırma yapmak istedik.

ŞOK Market Nasıl Büyüdü?

İçindekiler

1995 yılında 13 mağaza ile faaliyete geçen ŞOK 2011 yılında Yıldız Holding bünyesine katılmış. 2013 yılında satın alma yoluyla büyümeye giden ŞOK ilk önce 584 mağazalı DİA S.A yı daha sonra ONUREX in 116 mağazasını ve DİM olarak bilinen Devamlı İndirim Mağazacılık zincirinin 18 mağazasını satın alarak genişledi ve 2014 yılında tüm mağazalar ŞOK olarak faaliyete geçti.

İlk Mobil Uygulama ŞOK’ta

2017 yılında Tıkla Gel Al mobil uygulama ile Türkiye’de ilk mobil uygulamalı perakende satış mağazası oldu. Şok Para Gönder ile yeni bir perakende marketlerine yeni bir bakış açısı getiren ŞOK Yönetim kurulu Başkanı Cengiz Solakoğlu. Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Solakoğlu Beko ve Arçelik başta olmak üzere KOÇ topluluğunda önemli hizmetler aldı. Şok Marketler Zincirinin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, Yönetim Kurulu Üyeleri de Murat Ülker, Mustafa Yaşar Serdengeçti, Erman Kalkandelen, Pınar Ilgaz, Aytaç Saniye Mutlugüller ve Ahmet Bal.

Uğur Demirel Kimdir?

ŞOK Marketler Zincirinin üst yönetiminde ise Uğur Demirel CEO olarak görev yapıyor. 2015 yılından bu yana görevi yürüten Demirel, Yıldız Holding Şirketinin yönetiminde görev aldı. Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinden ve Harward İşletme Fakültesi İleri Düzey Yönetim Programından mezun olmuştur.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.