Kredi Almanın Yolu

SMS Kredi Başvurusu

01.01.2021
2.098
SMS Kredi Başvurusu

Telefondan mesaj yoluyla SMS kredi başvurusu yapmanın avantajı size bankanın ön onay verip vermediği. Bunun yanında size başvurunuz için ön bilgi gelecektir ki hemen kredi kullanımı için banka şubesine gitmeniz gerekir.

Bütün bankaların kredi başvurularını sorgulamaları için internet bankacılığı yanında SMS Bankacılığı ismi verilen bir de SMS kredi başvuru sistemleri bulmaktadır. Mantık olarak kişinin TC numarası, gelir düzeyi, kredi miktarı ve vadesi sorulmaktadır.

SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi almak isteyen kişiler SMS bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapabilir olumlu ya da olumsuz sonuçlarını öğrenebilir. SMS ile kredi başvurusu, numarası cep telefonlarından kısa mesaj gönderilerek yapılan işlemdir. SMS kredi başvurusu yapabilmek için SMS Bankacılığı sistemini kullanarak bankaların SMS hattına mesaj gönderilmesi gerekmektedir. Çünkü başvuruların SMS sistemi üzerinden bankaların SMS numaralarına yapılması gerekir.

Kredi Kullanımında Şartlar

Bankalar başvuru yapan tüketicilerin, talep edilen vadelerde konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi tercihi, istediği vade süresi, ekonomik durumu ve siciline göre krediyi onaylar. Bankalar kredi taleplerinde ödeme durumuna göre vadeleri belirlemektedir. Bankalar ihtiyaç kredilerinde 60 aya kadar vadeli kredi verirken, konut kredilerinde ise 120 aya kadar vade yapmaktadır. Bankalar kredileri tahsis ederken kredi kullanmak için gerekli şartları taşıyan kişilere, kredi notu, ödeme durumuna bağlı olarak kredi limiti ve vadesini belirlemektedir.

SMS Bankacılığı

SMS bankacılığı hizmetini hemen hemen bütün bankalar vermektedir. Yurtiçinde faaliyet gösteren bütün bankalara SMS Bankacılığı üzerinden kişisel cep telefonundan kısa mesaj gönderilerek ihtiyaç duyulan kredi için başvuru yapılabilir. Bunun için bir adet cep telefon olması yeterlidir. Cep telefonundan TC Kimlik numarası yazılarak istenen kredi türü ve aylık belgElenebilir gelir yazılarak bankanın SMS numarasına kısa mesaj gönderilir ve başvuru yapılır. Bankaların sunduğu bu hizmet bütün bireyler yararlanabildiği bir sistem olduğundan başvuru sahibinin bankanın müşterisi olması şartı aranmaz.

SMS Bankacılığı ile yapılan başvurular genelde 5 dakika içinde sonuçlanır ve kredinin sonucu olumlu ya da olumsuz olduğu başvuru sahibine bildirilir. Bundan sonra yapılacak işlem ilgili bankanın  şubesine giderek krediyi almaktır.

SMS Kredi Başvurusunda Limit

SMS Bankacılığı ile tüm bankalara başvuru sistemi aynı olup sadece bankaların SMS numarası ve değerlendirme kriterleri farklıdır. Bazı bankalar SMS ile başvurularda 5000 TL limite kadar gelir belgesi istemezken bazı bankalar isteyebilir. Bu yüzden kredi başvurusu yaparken TC Kimlik numarası yanında belgelenebilir net gelirin yazılması bankanın kriterleri açısından önem taşımaktadır. Gelir belgesiz kredi vermeyen bankalar başvuruyu olumsuz sonuçlayabilir.

Başvuru sahiplerinin SMS ile kredi başvurusu yaparken mutlaka ayrılık beklenebilir net gelirlerini yazmaları kredi değerlendirmesi yapılırken avantaj sağlamaktadır. Kredinin olumsuz sonuçlanması için başvuru yapılırken bankaların kredi koşullarının araştırılması tüketicilerin yararına olup olumsuz sonuçlanan başvuruların kredi puanını düşürdüğü unutulmamalıdır.

Ziraat Bankası SMS Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası’na SMS gönderilerek kredi başvurusu yapılabilmektedir. KREDİ yazıp aralarında bir boşluk bırakarak TC Kimlik numarası, talep edilen kredi tutarı, vade ve aylık gelir yazılarak 4747’ye SMS gönderilmesi yeterlidir. Banka yaptığı değerlendirmenin ardından kredi sonucunu başvuru sahibine bildirmektedir.

Yapı Kredi Bankası SMS Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankasında konut kredisi başvurusu da yapılabilmektedir. TC Kimlin numarası yanında maaş ve istenilen kredinin türü yazılarak 4411’e kısa mesaj gönderilmesi gerekmektedir. Yapı Kredi Bankası’nda SMS ile kredi başvurularında kredinin türü mutlaka yazılmalıdır.

 Akbank SMS Kredi Başvurusu

Akbank’ın SMS Bankacılık numarası 4425’tir. Kredi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar bilgilerini yazarak kısa mesaj ile başvuru yapabilmektedir. Akbank’ta limit 20 bin TL olup bu limit üzeri kredi başvurusu yapmak isteyenler şubelerden başvuru yapabilmektedir.

Denizbank SMS Kredi Başvurusu

Denizbank’tan kredi almak isteyenlerin KREDİM yazarak TC Kimlik numaraları ile birlikte 3280’e kısa mesaj yazarak başvuru yapabilmektedir.

Şekerbank SMS Kredi Başvurusu

Şekerbank’tan farklı kredi başvurusu yapmak isteyenlerin TC Kimlik numaraları yanında kredi türünü konut, taşıt diye belirtmeleri gerekmektedir. İhtiyaç kredisi için sadece kredi yazılması yeterlidir. Tüketiciler 1953’e kısa mesaj göndererek Şekerbank’a kredi başvurusunda bulunabilmektedir.

Garanti Bankası SMS Kredi Başvurusu

Garanti Bankası’ndan kredi almak isteyen tüketiciler 3390’a kısa mesaj göndererek başvuru yapabilmektedirler.

 QNB Finansbank SMS Kredi Başvurusu

QNB Finansbank’a kredi başvurusu yapmak için TC Kimlik numarasını 5030’a kısa mesaj olarak göndermek yeterlidir.

Vakıfbank SMS Kredi Başvurusu

Vakıfbank’a kısa mesaj ile başvuru yapmak isteyenler T.C. Kimlik numaralarını ve aylık gelirlerini yazarak 5724’e gönderebilirler.

Bankalara kısa mesaj ile başvuru yapmak işlem kolaylığı sağlamaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.